середа, 25 жовтня, 2017, 13:31 Київ
Новозбудований ЖК у Києві одразу став аварійним

Інвестори житлового комплексу у київському мікрорайоні Бортничі чекали на свої домівки аж 12 років. Адже забудовник постійно переносив терміни здачі його в експлуатацію. Коли ж люди нарешті отримали ключі від власних квартир, зрозуміли, що жити у таких помешканнях неможливо. Там не було ані тепла, ані електрики. Щойно зданий комплекс відразу став аварійним.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс, який зводять у київському мікрорайоні Бортничі, складається із трьох секцій. Реалізує проект виконавчий орган міської ради та фінансова компанія «Житло-Інвест». Забудовником виступає компанія «Інекон Сервіс», а орендар земельної ділянки – сама Дарницька районна адміністрація. Оскільки усі будинки вже зведені, здавалося б, що покупцям не потрібно буде довго чекати на свої помешкання. Однак виявляється, що комплекс почали зводити ще у 2005 році. З того часу терміни введення будинків в експлуатацію переносили 12 разів. Інвестори першої секції отримали ключі від власних квартир лише у 2013 році. Іще через чотири роки були введені в експлуатацію і дві наступні черги. Однак від цього мешканцям не полегшало. Люди переконують: у їхніх домівках немає ані води, ані світла, та й будинки – уже в аварійному стані. Мовляв, те, що збудували, через дванадцять років уже почало руйнуватися.

«Як інвестор блоку «В» заявляю: я не те що в квартирі своїй не можу жити, там навіть штукатурки немає. З дванадцяти поверхів оброблено лише п’ять. Я вже мовчу про різноманітні малярні та плиточні роботи у коридорах. Натомість у документах директор компанії «Інекон Сервіс» Сергій Голенков своїм підписом каже, ніби ми розповідаємо байки, бо всі секції введені в експлуатацію», – обурюється один із інвесторів.

У свою чергу, пан Голенков переконує: будинки підключено до інженерних та електромереж, а у перших двох секціях навіть працюють ліфти.

«Однак вони ще не здані експлуатуючій організації, тому їх не вмикають на постійній основі. Це через те, що нема акту прийому передачі від монтажної організації до експлуатуючої», – переконував Голенков.

Фірма-забудовник і замовник ЖК ведуть будівництво від початку проекту. За 12 років було багато причин затримок будівництва: від світової фінансової кризи – до зміни керівництва. Але від своїх зобов’язань ніхто не відмовляється.

«Я є керівником компанії із лютого 2015 року. За цей період там вже виконали на 40% робіт більше, ніж було оплачено. Мене перевіряли 27 структур. Роботи зараз доводиться проводити власним коштом», – наголошував Голенков.

Однак, на перший погляд така заява видається дивно. Адже за 12 років кожен інвестор мав би сплатити повну суму за свою квартиру. Відтак ці гроші і повинні були піти на будівництво житлового комплексу, облаштування прибудинкової території та підключення всіх необхідних комунікацій. Однак усього цього немає.

У свою чергу в. о. голови Дарницької райадміністрації Василь Лозовий пояснює зникнення коштів пояснюється дуже просто: комплексу не щастило із банками.

«Будівництво триває уже 12 років, за цей період упало аж вісім різних банків. Це унікальний випадок, адже роботи продовжуються, не зважаючи на важкі обставини. Будівельник обіцяв своїм коштом закінчити все у липні 2018 року, – зазначив Василь Лозовий.

Та чекати ще один рік інвестори вже не хочуть. Тож звернулись до міських чиновників із проханням посприяти підключенню мереж до «Київенерго» та «Київводоканалу». Ба більше! Люди погрожують взагалі перекривати дороги. Адже не зрозуміло, чи зможе забудовник виконати усі обіцянки. Черговий банк – ПАТ «Діамант банк» – який мав би надати кошти на добудову житлового комплексу та усунення усіх недоліків, луснув ще у квітні.

«На сьогодні основним і єдиним джерелом фінансування з усунення недоліків є власні кошти компанії генпідрядника. Що ж до підключення до комунікацій, то зараз уже вирішується питання електромереж. Можливість включення опалення уже є», – зазначив Сергій Голенков.

Тож поки проблеми із фінансуванням вирішуються, інвесторам залишається лише сподіватись на вирішення усіх їхніх проблем.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:40:02