Новини » Світ

Іракський Курдистан для діалогу з Багдадом готовий заморозити результати референдуму

Прихильники незалежності Курдистану. Фото: ZIK/EPA-EFE/GAILAN HAJI

Уряд Іракського Курдистану готовий заморозити результати референдуму про незалежність для того, щоб вибудувати діалог з Багдадом.

Про це повідомляє телеканал Rudaw.

В оприлюдненій владою у вівторок, 24 жовтня, заяві зазначено, що Іракський Курдистан не бажає «розв’язувати війну і кровопролиття» з Багдадом, запропонувавши обговорити результати минулого референдуму за столом переговорів.

«Напади і конфронтації між силами Іраку та Пешмерги, що почалися 16 жовтня 2017 року, особливо сьогоднішні сутички, завдали шкоду обом сторонам, а також привели до безперервного кровопролиття, заподіяння болю і соціальних хвилювань серед різних частин іракського суспільства», – йдеться у заяві.

Крім заморозки результатів референдуму і проведення переговорів, курди також виступили з пропозицією встановити режим припинення вогню в Курдистані.

Раніше повідомлялося, що в Курдській регіональній автономії Іраку 25 вересня відбувся референдум за незалежність Курдистану, більшість учасників якого висловилися за незалежність території. Про невизнання результатів референдуму заявили уряди Іраку, Туреччини та багатьох інших країн.

16 жовтня між іракськими урядовими силами і курдами сталися сутички біля міста Кіркук, контрольованого курдами. Того ж дня влада Іраку заявила про відновлення контролю над містом, пише 112.ua.

Loading...