вівторок, 24 жовтня, 2017, 1:45 Політика
Україна зацікавлена у досвіді Латвії щодо навчання нацменшин, – Гриневич

Україна зацікавлена у досвіді Латвії, де навчання у школах нацменшин здійснюється у співвідношенні 60% навчання державною мовою і 40% рідною, яку пропонує стаття 7 нового Закону «Про освіту».

Про це йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки Юрісом Пойкансом, – повідомляє прес-служба МОН.

«Ваша країна має меншини та досвід врегулювання мовних питань. Наш підхід, прописаний у статті 7 Закону «Про освіту», дуже схожий на те, що вже існує у Латвії», – зазначила Л.Гриневич.

За її словами, саме співвідношення 60 на 40, де 60% часу відводиться на вивчення навчальних предметів державною, а 40% – рідною мовою, Україна хоче бачити в старших класах шкіл нацменшин.

«Передбачається, що кількість предметів, яка вивчається українською, поступово зростатиме з 5 класу і доходитиме до співвідношення 60 на 40 у 10 класі. Однак до кожної меншини буде індивідуальний підхід, який залежатиме від особливостей меншини та її педагогічних потреб», – цитує прес-служба слова міністра.

У свою чергу Пойканс додав, що система 60 на 40 дала свій результат – частина людей, які вільно володіють латиською, зростає.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 13:02:48