вівторок, 24 жовтня, 2017, 12:24 Політика
Саакашвілі викривив акценти акції протесту, – Єгор Фірсов
Учасники мітингу біля будівлі Верховної Ради України в Києві. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Учасники мітингу біля будівлі Верховної Ради України в Києві. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Із самого початку акція протесту під Верховною Радою організовувалась різними громадськими організаціями, у яких були чіткі політичні вимоги. З часом Саакашвілі викривив її акценти, через що акція під Радою триває досі.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив громадський активіст Єгор Фірсов.

«Якщо дивитися на протест під Верховною Радою через призму революції, то звичайно він не масовий. Але все ж таки, ця акція відрізняється від інших тим, що вона виходить за щось. Дуже легко зібрати людей проти, наприклад, проти діючої влади. Але все-таки у нас були намагання вийти «за», і у нас були дуже чіткі та конкретні вимоги», – зазначив Єгор Фірсов.

Окрім цього, він додав, що цими конкретними вимогами були раніше вже зареєстровані законопроекти, які пройшли обговорення в профільних комітетах.

«Якщо говорити про те, як збиралась акція 17-го жовтня, то там було дуже багато громадських організацій: рух «Чесно», Центр протидії корупції, наша партія «Альтернатива» і багато інших. Міхеїл Саакашвілі трохи викривив акценти протесту, тому він і продовжується під Верховною Радою», – пояснює активіст.

За його словами, у організаторів цієї акції протесту не було намагання зробити її надзвичайно масовою, доказом цього є те, що вона збиралась в будній день.

«Ми б могли зібрати десятки тисяч у суботу чи неділю. Згадайте хоча б віче. Усі вони, наприклад, першого грудня 2013-го року відбувалися у суботу чи неділю. А тут був вівторок, бо саме в цей день працювала Верховна Рада, немає сенсу в центрі Києва збиратись під пустим парламентом чи пустою Адміністрацією Президента», – каже екс-нардеп.

Тому, зауважив він, завданням цього мітингу було змусити Верховну Раду прийняти доволі чіткі вимоги.

«Так, там були деякі тактичні поразки, але все ж таки я вважаю, що маленькі перемоги є. Наприклад, ми змусили парламент приймати рішення про зняття депутатської недоторканності. Ми змусили Президента говорити про антикорупційний суд і про відкриті виборчі списки. Тому я вважаю цю акцію успішною», – зазначив політик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:57:32