вівторок, 24 жовтня, 2017, 12:20 Політика
Основною проблемою акції під Радою є відсутність масової підтримки, – Стецьків

Під час попередніх трьох українських революцій їх визначальною рисою і ознакою ефективності була масова підтримка суспільства. На жаль, сьогоднішні протести, що тривають під Верховною Радою, цим похвалитись не можуть.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначив народний депутат України (І-ІХ та ХІ скликань) Тарас Стецьків.

«Перше, що кидається у вічі – це відсутність масовості протесту під Верховною Радою. Будь-який протест чи бунт є ефективним і може впливати на владу тільки тоді, коли він є масовим. На моїй пам'яті було три масові протести. Одні вважають, що це були повстання, інші – що це були революції, але це справді були масштабні речі, які змінювали хід української історії», – зазначив Тарас Стецьків.

Трьома протестами, про які він говорив, були Революція на граніті, Помаранчева революція та Революція гідності.

«Це були справді масові виступи. Вони тривали не один день, але вони йшли по наростаючій і справді охоплювали величезну кількість людей. У них була присутня раціональна і емоційна складові, але масовість була визначальною рисою і ознакою їхньої ефективності. На превеликий жаль, ми не можемо сказати, що акція, яка розпочалась 17-го жовтня і яка висловила в цілому правильні політичні вимоги, може похвалитися масовістю», – вважає екс-нардеп.

За його словами, сьогодні не можна з впевненістю сказати, чи, можливо, це лише початок акції або ж фальстарт, який з часом «затухне».

«Може бути і так, і так. Це залежить від того, наскільки правильно діятимуть організатори і лідери цього протесту, в першу чергу Саакашвілі, оскільки він є найбільш впізнаваним обличчям цього протесту. Ми побачимо, що буде далі, але ще раз підкреслюю, що масовістю підтримки трьох основних вимог похвалитись ця акція не може», – каже політик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:46:17