вівторок, 24 жовтня, 2017, 5:16 Світ
Мешканці містечка у Каліфорнії почнуть отримувати шість тисяч безумовного доходу на рік

Мешканці портового містечка Стоктон у Каліфорнії, яке ще недавно було банкрутом, почнуть отримувати безумовний дохід.

Ініціатива виплачувати по 500 дол. на місяць належить меру міста Майклу Таббсу, а фінансувати проект будуть не з місцевого бюджету, а з кишень приватних інвесторів, першим з яких стане співзасновник Facebook, – повідомляє AIN.


Мер Стоктона Майкл Таббс

Експеримент стане першою спробою перерозподілити багатство, яке виникло в Кремнієвій долині на тлі процвітання представників IT-сфери і занепад всіх інших.

Проект під назвою «Стоктонська демонстрація економічних прав і можливостей» стане по суті реалізацією ідеї, яку багато технологічних підприємців вважають необхідною. Вона полягає в тому, щоб фінансово підтримувати американців, які можуть втратити роботу через поширення штучного інтелекту і автоматизації.

Експеримент планують запустити в серпні 2018 року. На нього вже залучили перший $ 1 млн, який виділить благодійна організація Economic Security Project і зокрема її співуправляючий Кріс Хьюз, один з співзасновників Facebook. Саме він виділить більшу частину фінансування.

«Я виріс в бідності і бачив, як люди насилу знаходять гроші, щоб оплатити базові потреби. І всі ці тяготи виникають не тому, що у людей немає характеру. У них просто немає грошей», – каже мер.

В цілому на задумку мера знадобиться як мінімум $ 1,8 млн, оскільки він сподівається, що експеримент триватиме не менше трьох років і поліпшить життя не менше 100 людей.

«Я дуже хочу подивитися, що люди зможуть робити, якщо трохи підвищити їх фінансові можливості. Присвятити себе вихованню дітей або турботі про близьких, повернутися в коледж, щоб актуалізувати свої навички або інвестувати в бізнес. Я знаю кілька дуже винахідливих городян», – каже 26-річний мер Стоктона.

На планування експерименту піде 6-9 місяців – за цей період місто встановить точну суму і порядок виплат, а також проконсультується з дослідниками. Якщо експеримент виявиться успішним, є ймовірність, що його запустять і в інших містах США.

У 2012 році Стоктон став найбільшим містом в США, яке оголосило себе банктором. З тих пір фінансове становище міста значно покращилося. Введення безумовного доходу, швидше за все, призведе до напливу в Стоктон жителів сусідніх міст, що спричинить за собою зростання податків. Більш високі податки, в свою чергу, можуть призвести до того, що деякі жителі з високим доходом будуть йти, створюючи порочне коло.

Нагадаємо, минулого місяця бізнес-акселератор Y Combinator пообіцяв виплачувати деяким американцям до тисячі доларів базового доходу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:38:01