вівторок, 24 жовтня, 2017, 10:21 Київ
«Київводоканал» закупив «золоту» сіль – за ціною 85 грн за кілограм
Сіль. Фото: umbria24.it
Сіль. Фото: umbria24.it

ПрАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» 10 жовтня уклало угоду з ТОВ «Укрхімстандарт» на постачання хлориду натрію на 995 тисяч.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на систему «Прозорро».

Замовлено 11,7 тонн хімічної речовини по 85 грн за кілограм. Хлорид натрію (NaCl) – це натрієва сіль соляної кислоти. У побуті відома як поварена сіль. У магазині її можна придбати по 4-5 грн/кг, тобто у 20 разів дешевше від закупівельної ціни водоканалу.

В оприлюдненому звіті про угоду «Київводоканал» не дав жодних докладних даних про придбаний хлорид натрію. У квітні водоканал купував сіль таблетовану «Екстра» по 4,14 грн за кілограм у ТОВ «Укрпродукт» з Бахмута Донецької області. Тоді вона була визначена у тендерній документації як чистий хлорид натрію.

Через п’ять годин після опублікування цієї інформації водоканал розмістив у «Прозорро» справжню угоду з постачальником, у якій предмет закупівлі було визначено як «хлориТ натрію». Помилку в одній букві у звіті назвали «технічною (орфографічною)».

Відмінність у одній букві означає, що речовина має іншу формулу NaClO2 і іншу ринкову ціну – від 40 гривень за кілограм, що удвічі дешевше від закупівельної ціни «Київводоканалу».

Нинішня закупівля була проведена без відкритих торгів. ТОВ «Укрхімстандарт» зареєстровано у 2015 році на мешканця окупованої терористами ОРДЛО Макіївки Олексія Золотарьова.

Фірма була зареєстрована вже після окупації Донбасу у Києві по вул. Інститутська, 24/7 офіс 15, де також прописані ще десятки компаній.

Нагадаємо, раніше «Київенерго» повідомило, що станом на 1 жовтня одним з найбільших боржників за спожиту електроенергію є «Київводоканал», винний 53,71 млн грн.

«У разі подальших неплатежів «Київенерго» буде змушене відключити «Київводоканал» за борги, що … може нести екологічну загрозу», – заявили у компанії.

«Київводоканал» у ці дні також намагається провести закупівлю обладнання для очищення води за 19,00 млн грн. за завищеними майже вдвічі цінами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 13:16:30