вівторок, 24 жовтня, 2017, 12:37 Політика
Елла Лібанова: Зараз українська національна ідея – це незалежність в усіх її проявах

Зараз українською національною ідеєю є незалежність у всіх її проявах – політичному, економічному, мовному, конфесійному.

Про це пише економіст, демограф і соціолог Елла Лібанова у своєму блозі на NV.ua.

На її думку, національна ідея – це не дещо застигле, раз і назавжди викристалізуване, а те, що об’єднує людей у так звану громадянську націю. І головний мотив об’єднання змінюється відповідно до ситуації в країні, з цілями розвитку та їх досягненнями. Скажімо, на різних історичних етапах національною ідеєю може бути перемога у війні або вступ до ЄС, розвиток власної держави тощо.

Елла Лібанова вважає, що зараз українською національною ідеєю є незалежність у всіх її проявах – політичному, економічному, мовному, конфесійному.

Також вона констатує, що не всі верстви населення в однаковій мірі підтримують незалежність, і окремі прояви незалежності також сприймаються по-різному:

«Скажімо, політична чи економічна незалежність, очевидно, мають більшу підтримку, ніж незалежність мовна або конфесійна. Більше того, паства УПЦ МП скоріше проти утворення єдиної православної української церкви, а люди, які в побуті використовують неукраїнську мову (російську, угорську, румунську, болгарську тощо), ймовірно, не поділяють ідею українізації інформаційного середовища.І навіть економічна незалежність, яка в сучасних умовах неминуче означає звуження економічних контактів з Російською Федерацією, також підтримується не всіма через побоювання втрати ринків збуту, економічного спаду і безробіття».

Однак, на думку Лібанової, всі ці відмінності й обмеження тільки відображають складний процес кристалізації української національної ідеї та формування української громадянської нації.

«Після того, як українське суспільство консолідується навколо національної ідеї, почнеться формування нової мети і нової ідеї. І саме це забезпечує прогрес», – підсумовує вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 13:50 :43