вівторок, 24 жовтня, 2017, 13:32 Політика
Для масовості нинішнього протесту бракує емоційного «детонатора», – Стецьків

Насправді вимоги нинішньої акції протесту під Верховною Радою носять вузькополітичний характер. Три попередні українські революції були такими масовими, оскільки мали дуже сильну емоційну складову. Без неї широкий загал продовжуватиме віддалено за всім спостерігати.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України (І-ІV та VІ скликань) Тарас Стецьків.

«Правдою є те, що вимоги акції протесту під Верховною Радою носять дуже вузькополітичний характер. Для громадських діячів, політиків і, навіть, для України прийняття нового виборчого законодавства – це, мабуть, квінтесенція того, що треба було зробити. Так само як і створення нового антикорупційного суду. Тому що поки ми не посадимо хоча б одного високопосадовця на 5-10 років, ніхто не повірить, що у нашій державі взагалі можна боротися з корупцією», – заявив Тарас Стецьків.

Проте, на його думку, для широкого загалу вимоги цієї акції є не дуже зрозумілими.

«Люди, сидячи на канапі і дивлячись телевізор, скажуть, що вони проти депутатської недоторканності та за антикорупційний суд. Але щоб вони вийшли на вулиці і сиділи в палатках цілодобово… Ці вимоги їх не торкають. Всі три попередні українські революції мали дуже сильну емоційну складову, а у нинішньому випадку схожого «детонатора» не було. Тому широкий загал поки що відсторонено за цим спостерігає», – пояснює політик.

Громадський активіст Єгор Фірсов погодився з цією думкою, але зауважив, що у організаторів акції не було ідеї створення третього Майдану.

«У нинішньому випадку організатори протесту чітко розуміли, що після останнього Майдану нічого не змінилося. Тому ідеєю було змусити владу виконати обіцянки. Наприклад, тему зняття чи обмеження депутатської недоторканності вперше почали підіймати ще у 1997-му році, з цього часу для мене пройшло ціле життя, і я двічі зміг цю недоторканність отримати. Я чітко розумію, що корупцією не займався, правоохоронці до мене не прийдуть з якимись підробками. Якщо ти боїшся іти у політику і думаєш, що на тебе чинитимуть якийсь тиск, то просто не йди туди», – каже Фірсов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:23:44