понеділок, 23 жовтня, 2017, 15:24 Політика
Закон про імпічмент президента допоможе врегулювати баланс влади, – Чумак

Разом із законом про зняття недоторканності з депутатів потрібно розробити прозорий та зрозумілий механізм імпічменту президента. Адже це б допомогло врегулювати баланс влади.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України (позафракційний) Віктор Чумак.

Без тиску на Верховну Раду неможливо ухвалити жоден закон. Тож акція протесту – незакінчена, адже ухвалено лише один законопроект.

«У чому погані вимоги цієї акції і невже вони вже втратили актуальність? Ні. Адже залишилися ще два виборчі кодекси, які обіцяли поставити на розгляд. Понад те, маємо абсолютно вільне поле, щоб Президент вніс закон про Антикорупційний суд, як йому пропонувала Венеціанська комісія. Ми ж підтримуємо такі ініціативи акцією», – наголосив Чумак.

Окрім того, він вважає, що потрібно виносити на розгляд і питання ухвалення законопроекту про імпічмент. Адже це б врегулювало баланс влади. Мовляв, якщо йдеться про зняття недоторканності із парламентарів, має існувати і проста та прозора процедура імпічменту президента.

«Це закон не проти Порошенка. Та й я навіть готовий зробити так, щоб документ почав діяти із 2020 року – коли він уже не буде президентом. Я вважаю, що це закон, який повинен інституційно врегулювати баланс влади», – переконаний Чумак.

Водночас він наголосив: насправді нинішній парламент не ухвалює стратегічні рішення. Він просто проголосовує те, що вирішила маленька групка людей.

«Мені смішно дивитися, як у залі Верховної Ради навколо мене 30-40 осіб навіть не знають, за що голосують. Тож взагалі б не став говорити про якусь самостійність парламенту», – зазначив Віктор Чумак. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:43:28