понеділок, 23 жовтня, 2017, 16:14 Політика
Саакашвілі зараз займається не поверненням українського громадянства, а політикою, – Яхно
Міхеїл Саакашвілі. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Міхеїл Саакашвілі. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Коли Міхеїл Саакашвілі перетинав кордон на пункті пропуску «Шегині», він говорив, що хоче повернути українське громадянство. Та замість того, щоб проявляти юридичну активність у цьому питанні, він займається політикою.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) говорила політолог Олеся Яхно.

«Я не є представником правоохоронних органів, але потрібно пригадати усю епопею з тим, як Міхеїл Саакашвілі заїжджав в Україну. І робив він це для того, щоб, начебто, особисто відстояти свої права щодо позбавленню його громадянства. Але чомусь зараз ми не бачимо особливої юридичної активності у цьому питанні, натомість активно триває політична. Тому йому треба було чесно про це сказати людям», – сказала Яхно.

Також вона розповіла, що раніше Міхеїл Сааакашвілі просив політичного притулку в України. І дуже дивним зараз є те, що він звинувачує в політичних репресіях українську владу, просячи у цій же країні політичного притулку.

Наприкінці вона проаналізувала сьогоднішню промову Саакашвілі біля Генпрокуратури, де той нарікав на правоохоронні органи.

«Я не є представником правоохоронних органів. Але якщо є інша інформація у Міхеїла Саакашвілі або його соратників, вони повинні її озвучити. Але 14 і 17 жовтня, коли готувались і відбувались акції протесту, ми чули від СБУ та Нацгвардії інформацію про те, що була вилучена зброя, затримані люди, які намагалися купити зброю. І ці особи, я посилаюся на офіційну інформацію, є представниками охорони Сакварелідзе. Якщо це помилкові факти, тоді хотілося б почути, якраз фітбек від самого Сакварелідзе чи Саакашвілі», – прокоментувала вона.

Сам же Саакашвілі вважає, що затримання грузинів українськими правоохоронцями, які раніше були його соратниками, буцім, є політичним переслідуванням.

«Давайте забудемо, що Абзінаїдзі, Рубашвілі, Макішвілі, які незаконно були депортовані з України, є саме грузинами. Ми повинні подумати про те, що Національна гвардія України, яка не має ніяких повноважень «хапає» людей на вулицях і по відношенню до них здійснює процесуальні дії. Ні в одному законі таке не прописано. Таке можуть робити, якщо справа стосується національної безпеки СБУ та Національна поліція України. У нас є офіційна відповідь від Генпрокуратури, що на цих людей не має кримінальних справ в Україні. До речі, їх не було зі мною, принаймні Абзінаїдзі і Рубашвілі на Шегинях. Про Макішвілі просто не знаю», – сказав Саакашвілі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 13:05:51