понеділок, 23 жовтня, 2017, 16:49 Політика
Олеся Яхно: Не можна погоджуватись на жодні поступки щодо Донбасу
Наслідки боїв на Донбасі. Фото: radiosvoboda.org
Наслідки боїв на Донбасі. Фото: radiosvoboda.org

Поширюються плітки, що Курт Волкер, перед тим, як їхати до Суркова, побуває в Україні, аби вимагати від нас поступок щодо Донбасу. У будь-якому разі ми не можемо робити кроки назустріч сценарію Путіна.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) сказала політолог Олеся Яхно.

«Нема і не може бути жодних поступок по Донбасу. Першочергово нам треба досягнути безпеки громадян, а далі реалізовуватиметься політична складова. Ми знаємо, що Росія нещодавно відмовилась від допуску ОБСЄ на всю окуповану територію, навіть на кордон. Це ще раз доводить те, що будь-яка присутність іноземців – навіть просто спостережної місії – матиме значний результат для деокупації», – коментує гостя.

Політолог не погоджується з тим, що у законі щодо окупованих територій потрібно згадати Крим.

«Є окремий закон, який стосується півострова. Крім того, принцип відносин з ним інший. Якщо ми вписуємо право на самооборону ЗСУ і на Донбасі, і в Криму, то це може мати погані наслідки. Адже Росія вважає Крим легально своїм», – каже експерт.

На думку Яхно, Росія хоче заморозити конфлікт на Донбасі. Перш за все для того, щоб ми не піднімали питання Криму.

«Мені здається, що РФ програла Донбас, тому вона хоче заморозити конфлікт. Адже логічно, що після цього в нас постало б питання Криму. Недарма Україна останнім часом робить так багато заяв стосовно півострова, де акцентуємо увагу на тому, що не збираємось торгуватись, обмінюватись», – говорить політолог.

Завдання влади – не допустити, щоб конфлікт із Росією заморозився, бо далі буде набагато складніше повернути окуповані території, резюмує гостя.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 08:03:12