Новини » Львів 23 жовтня, 2017, 15:46
Назріває боротьба за крісло керівника Львівського перинатального центру

Сьогодні на комісії Львівської облради з питань охорони здоров’я заслухали звіт головного лікаря обласного клінічного перинатального центру Лариси Янів. Після майже п’ятирічного простою, два корпуси лікарні мають відкрити наприкінці року, а частина трудового колективу вимагає звільнити керівника медичної установи.

Під час звіту Лариса Янів наголосила, що головним лікарем центру працює з 2000 року, відтоді започаткувала в установі низку практик, яких досі не застосовують у інших медичних закладах області.

«Я можу безкінечно перелічувати, що було зроблено вперше у Львівській області: грудне вигодовування я почала впроваджувати в центрі з 2000 року, індивідуальні відвідування породіль, сумісне перебування породіль, це теж було вперше в Україні. У нас вперше були запроваджені методи знечулення в пологах і під час операції кесарського розтину. Лікарня була успішна», – зазначила Лариса Янків.

При цьому вона наголосила, що з початку реконструкції перинатального центру була усунена від процесу будівництва та розподілу коштів. Замовником робіт є Управління капітального будівництва, а розпорядником – Львівська облдержадміністрація.

Натомість, частина трудового колективу, яка, щоб пришвидшити відбудову медичного закладу, об’єдналася в громадську організацію, певна – саме з вини головного лікаря Лариси Янів увесь перинатальний центр був знищений одразу, тоді як реконструкцію можна було проводити поетапно, залишивши робочими деякі корпуси.

Окрім того, медперсонал, який вже понад чотири роки перебуває у вимушеному простої, отримуючи 2/3 від окладу, звинувачує головного лікаря у поганому керівництві і безініціативності. За словами медиків, які сьогодні також прийшли на засідання комісії, Лариса Янів не докладала менеджерських зусиль, аби фінансування, яке зупинилося фактично після того, як центр зрівняли з землею, відновилося. Як заявили працівники перинатального, головного лікаря і нині не часто побачиш на нарадах на будмайданчику, які є постійними з червня, відколи відновилося будівництво. Серед звинувачень колективу і те, що після закриття центру адміністрація не подбала, аби на час вимушеного простою працівники були тимчасово переведені в інші медзаклади.

«Перинатальний центр в 2013 році був закритий за згоди головного лікаря, без її згоди цього не можна було б зробити. За 4 роки головний лікар палець об палець не вдарила, щоб змінити ситуацію. Вона не відчуває провини, що 450 людей сидять на простої, не працюють, втрачають кваліфікацію, їхні родини страждають, я вже не кажу, чи можна прожити на такі гроші. Нас половина колективу, ми проти цієї кандидатури на посаді головного лікаря, бо інакше перинатальний центр буде ще 500 років відбудовуватися. Ми наполягаємо на тому, що навіть у разі ідеального відновлення і реконструкції перинатального центру, ми не погодимося з цією кандидатурою. Тому у вас, панове депутати, є вибір: або ви звільняєте головного лікаря, або звільняєте колектив», – зазначив завідувач анестезіологічним відділенням Василь Перцович.

На звинувачення колег головний лікар відповіла, що ті не розуміють її повноважень, адже відповідальним за будівельні роботи є керівник Управління капітального будівництва ЛОДА, який від часу закриття центру змінювався 12 разів.

«Коли почалася реалізація проекту, на багатьох нарадах я була, сама їздила і в міністерство, проте з певного часу мені дали зрозуміти, що це не є компетенція головного лікаря, за це відповідають ЛОДА і начальник УКБ», – зазначила Янів.

Депутати вирішили взяти інформацію головного лікаря до відома та рекомендували заслухати її звіт на сесії. До слова, ще навесні комісія прийняла рішення рекомендувати звільнити Ларису Янів з посади.

Керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак зазначила, що претензій, як до керівника медзакладу, до Лариси Янів в неї ніколи не було. Втім, головною проблемою нині є те, що є конфлікт між головним лікарем та трудовим колективом.

«Найбільша проблема тут не в тому, як будується перинатальний центр, бо головний лікар дійсно фактично не має жодного стосунку до УКБ, хоча пхати свого носа зобов’язаний всюди і втручатися в процес. Найбільша проблема в тому, що є конфлікт між колективом і головним лікарем, і я особисто дороги вперед не бачу в цій ситуації. Тому тут має бути прийняте більше моральне рішення: чи я в стані працювати далі з колективом, який мене не сприймає, чи я готова боротися невідомо за що», – сказала Ірина Микичак.

Водночас, Лариса Янів зазначила, що і надалі має намір керувати перинатальним центром.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:10 :56