понеділок, 23 жовтня, 2017, 17:53 Політика
До Конституційного суду надійшли звернення щодо скасування депутатської недоторканності

До Конституційного Суду України надійшли звернення Верховної Ради щодо перевірки законопроектів про скасування депутатської недоторканності на відповідність Конституції.

Зокрема, КСУ має надати висновки щодо двох законопроектів про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності на відповідність статтям 157 і 158 Конституції України, пише «Українське право».

Одним законопроектом пропонується скасувати недоторканність парламентарів з 2020 року, іншим – із дня набрання чинності відповідним законом про зміни до Конституції.

Конституційний Суд України перевірить, чи не передбачають можливі зміни скасування або обмеження прав та свобод людини і громадянина, чи не спрямовані вони на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України, а також чи не вносяться зміни до Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Також Конституційний Суд України перевірить, чи не порушені часові рамки подачі та розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції України відповідно до статті 158 Конституції України, оскільки вона забороняє протягом року подавати до Верховної Ради України один і той самий законопроект про внесення змін до Конституції України, який вже розглядався Верховною Радою України і не був прийнятий. Верховній Раді України також заборонено протягом строку своїх повноважень двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України.

Варто зазначити, що перевірку законопроектів про внесення змін до Конституції України щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Основного закону, Конституційний Суд України здійснює в порядку превентивного конституційного контролю. При цьому Конституційний Суд України не обмежує повноважень Верховної Ради України вносити зміни до Основного Закону, а лише забезпечує конституційність їх реалізації Верховною Радою України, що є однією з основних гарантій стабільності Конституції України.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада проголосувала за скерування до Конституційного суду обох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності.

Президент України Петро Порошенко сподівається, що Верховна Рада України ухвалить законопроект про скасування депутатської недоторканності у другому читанні весною 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:13:45