неділя, 22 жовтня, 2017, 16:15 Суспільство
Виявлено нову хворобу – невроз нав’язливої ситуації

«Тривалий час мене мучить безсоння, а півроку тому я переніс інфаркт міокарда в легкій формі. Виникла нова форма хвороби – невроз нав’язливої ситуації. Я – учитель, випустив кілька тисяч учнів. І коли усвідомлюю, що не можу пригадати прізвища колишнього учня, у мене виникають відчуття тривоги, тупий біль. Як собі з цим дати раду?»

Такого листа отримала редакція видання «Добрий лікар».

«За описом, йдеться справді про комплексну проблему, вирішувати яку слід за допомогою і медикаментозної терапії, і психотерапії, – відповідає Валерія Веселовська, сімейний психолог. – Насамперед слід звернути увагу на постінфарктну реабілітацію, на якість сну. Адже безсоння і серцево-судинні недуги, особливо інфаркт, взаємопов’язані, між ними є причинний зв’язок. Щодо відчуття тривоги, то і воно може бути спровоковане описаною проблемою.

Тож насамперед слід узяти під контроль серце (кардіолог порадить, які препарати в цьому допоможуть) і сон (якщо не обійтися без трав і ліків, то варто їх вживати). Можливо, тоді й пам’ять поліпшиться. Адже навіть одноразове недосипання, не кажучи вже про хронічне безсоння, негативно впливає не лише на пам’ять, а й на діяльність мозку загалом». 

Читайте також: Вчені оприлюднили таблицю, коли потрібно лягати спати, щоб прокидатися бадьорим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:56:17