неділя, 22 жовтня, 2017, 23:15 Суспільство
«Очі – дзеркало душі» – науковці довели, що це міф

Що можуть сказати про людину її очі? Вважається – практично все. Проте Олександр Стражний, лікар-психотерапевт, автор методу біосугестивної терапії, вважає, що це не так.

Про це повідомляє dobryjlikar.

«Вважається, по очах ми можемо визначити, добра людина або зла, душевна, доброзичлива, прихиляє до себе, або, навпаки, така, від якої краще триматися подалі, – пише лікар на свій сторінці у Фейсбук. – По очах нам зрозуміло, який у людини настрій, яке самопочуття, ми можемо безпомилково здогадатися, що в неї на думці, чи не так? Про все це нам розповість погляд – м’який, шалений, уважний, гарячий, жорсткий, спопеляючий, колючий, крижаний, багатообіцяючий, похмурий, насторожений, пронизливий, хтивий, сяючий, сонний, твердий, впертий, байдужий, той, що оцінює, гіпнотизує, свердлить, жалить.

Та хіба все перелічиш? Коротше, очі – дзеркало душі. Наприклад, які очі у цієї дівчини? Ну, зрозуміло які: романтичні, миловидні, променисті, світлі. Погляд відкритий, лагідний. Так і хочеться до неї підійти і познайомитися. Адже як тепло, як доброзичливо вона на нас дивиться! Так вона просто з нами кокетує!

А що можна сказати про цього сумного чоловіка? Погляд у нього згаслий, відсутній, холодний. Він нас взагалі не бачить, дивиться кудись повз, в одну точку. І що він там побачив? А раптом у нього в руці ніж? Щось недобре він задумав, ой недобре! Його, напевно, хтось образив. Як би він не наклав на себе руки. Або, не дай Боже, надумає відігратися на першому зустрічному. Як би від нього швидше накивати п’ятами!

Наша інтуїція нас ніколи не обманює. «Ти брешеш – по очах бачу!» – кине дружина чоловікові, що повернувся до неї спиною.

Так ось: що-ж все-таки можна визначити по очах? Відповідь: зовсім нічого. Абсолютно. Інформацію ми знімаємо не з очей або з погляду з міміки, пози, жестів тієї людини, яку оцінюємо.

Докази? Будьте ласкаві. На фотографіях веселої дівчини і депресивного чоловіка очі – одні й ті самі. З одного фотознімка на інший вони перенесені за допомогою Фотошопу». 

Читайте також: Стало відомо, на яку частину тіла жінки дивляться чоловіки, якщо зацікавились нею

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:42:06