п'ятниця, 20 жовтня, 2017, 21:25 Світ
Влада ЄС провела обшуки в штаб-квартирі BMW у зв’язку з картельною змовою

Виконавчий підрозділ Європейської комісії на цьому тижні організував обшуки в штаб-квартирі Bayerische Motoren Werke AG (BMW) в Мюнхені.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Спочатку Єврокомісія опублікувала прес-реліз за фактом обшуків в зв’язку з картельною змовою німецьких автовиробників, не уточнивши назви компанії. BMW в п’ятницю підтвердила, що операція проводилася в її головному офісі.

Тим часом автоконцерн Daimler AG запропонував себе Єврокомісії в якості головного свідка звинувачення в розслідуванні, що стосується ймовірної картельної змови в німецькій автопромисловості. Фіндиректор Daimler Бодо Уеббер в п’ятницю підтвердив відповідні повідомлення в ЗМІ.

За словами Б.Уеббера, поки не ясно, чи відкрила Єврокомісія офіційне розслідування справи. В даний час розгляд перебуває в стадії попереднього розслідування, передає Deutsche Welle.

У липні 2017 року журнал Der Spiegel повідомляв, що в 1990-ті роки Daimler, BMW, Volkswagen, Porsche та інші здійснювали змову у великих масштабах щодо техніки, цін, постачальників, ринків і стратегій. Якщо підозри підтвердяться, то це стане однією з найбільших картельних змов за всю історію німецької економіки.

За даними газети Suddeutsche Zeitung, Volkswagen також попросив Єврокомісію оформити йому явку з повинною, проте Daimler випередив його. VW відмовився прокоментувати це повідомлення. Той, хто першим почне співпрацювати з регулятором, може сподіватися на максимальне пом’якшення можливого штрафу або на імунітет від судового переслідування, відзначає dpa.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 11:49:49