п'ятниця, 20 жовтня, 2017, 17:48 Політика
У МОЗі спростовують дані про запровадження платної медицини
Фото: Нужненко Сергій/УНІАН
Фото: Нужненко Сергій/УНІАН

Медична реформа, ухвалена 19 жовтня Верховною Радою, передбачає зміну фінансування системи охорони здоров’я з державного бюджету, а не запровадження плати за лікування.

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я, що оприлюднене на сайті відомства.

«Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними...Реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина. З’явиться чіткий список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою: первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри); екстрена допомога (різке погіршення стану здоров’я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо); паліативна допомога – перш за все, адекватне знеболювання; лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій», – йдеться в роз’ясненні.

Також, за даними МОЗ, кожна медична послуга матиме визначений тариф, який буде платити лікарні держава. Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від об’єму фінансування системи охорони здоров’я, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування – набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз.

Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, продовжать діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу та інші, заявляють у відомстві.

З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го – в усіх лікарнях.

«Повний список послуг програми медичних гарантій буде у 2020 році, коли реформа запрацює повністю. З початком реформи, яка розпочнеться з первинної ланки надання медичної допомоги, – більшість медичних послуг буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави», – йдеться в роз’ясненні.

Міністерство охорони здоров’я опублікує список тарифів на послуги після збору статистики чим реально, а не на папері хворіють люди, збору даних про реальні витрати лікарень, оцінки бюджету, який буде виділено на програму медичних гарантій на 2020 рік.

Наразі готується пілотний проект МОЗ разом з Національною академією медичних наук, метою якого є визначення вартості найбільш поширених медичних послуг. Ці тарифи буде платити лікарням саме держава.

Також у МОЗ наголосили, що інформація про так звані «тарифи» на операції, за які нібито будуть платити пацієнти, – не відповідає дійсності.

Зараз в Україні, згідно з опитуванням в рамках проекту «(Без)коштовна медицина», 90% ліків українці купують за власні кошти. За даними досліджень, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей, пише Укрінформ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:33:00