п'ятниця, 20 жовтня, 2017, 16:41 Політика
Скасування недоторканності сприятиме законам, які змусять суддів працювати чесно, – Ємець

Після скасування недоторканності депутати нарешті будуть зацікавлені у розробці законів, які б зобов‘язали судові чи правоохоронці органи виконувати свої функції. Адже відсутність імунітету зробить усіх громадян однаково залежними від недоліків цих систем.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України (фракція «Народний фронт») Леонід Ємець.

Сенс зняття депутатської недоторканності полягає у тому, що нардеп має стати таким же незахищеним від політичного свавілля, як і будь-який інший громадянин. Тоді обранці, як ніхто, будуть зацікавлені у напрацюванні законів про діяльність правоохоронних органів, Служби безпеки чи роботи суддів, які б дали впевненість, що ці інституції справедливо виконуватимуть свої функції.

«Йдучи на вибори, усі політичні сили, представлені у цьому парламенті, обіцяли зняти недоторканність. Якщо б вони справді хотіли провести дискусію про доцільність її скасування, це треба було робити ще до волевиявлення. А то виходить, що серед іншого людям пообіцяли і зняти депутатський імунітет, а цього не виконали. Зараз уже не йдеться про дискусію – потрібно скасовувати імунітет чи ні – йдеться про виконання обіцянок парламентарями», – зазначив Ємець.

Разом із тим він наголосив, що сьогодні питання полягає про викреслення із Конституції статті про дозвіл Верховної Ради на затримання та арешт. Тож, коли депутати розповідають про небезпеку фіктивних кримінальних справ, слід пам‘ятати, що є й набагато простіші способи впливу на обранця – затримання його на 72 години.

«Ці ризики є зрозумілими і очевидними. Для того, щоб їх уникнути, я б радив колегам за тих півроку, що залишилось до остаточного ухвалення рішення, розібратись із питанням щодо неможливості незаконного затримання або й арешту будь-якого громадянина – незалежно від того, слюсар це чи народний депутат. Оскільки скасування недоторканності зробить усіх рівно залежними від недоліків правоохоронної та судової системи», – підкреслив Ємець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:19:53