п'ятниця, 20 жовтня, 2017, 8:40 Світ
Президент Австрії доручив Курцу сформувати уряд, в коаліцію прогнозують «правих»
Себастьян Курц, Фото: Укрінформ
Себастьян Курц, Фото: Укрінформ

Після перемоги на парламентських виборах Австрійської народної партії (АНП) президент країни Олександр Ван дер Беллен в четвер, 19 жовтня, запропонував лідеру консерваторів Себастьяну Курцу сформувати уряд.

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Нинішній глава австрійського МЗС вже заявив, що спочатку має намір провести зустрічі з керівниками всіх партій, представлених в новому складі парламенту. Після чого вже на наступному тижні можуть початися коаліційні переговори про формування уряду. Очікується, що АНП створить урядову коаліцію з правою Австрійської партією свободи.

Вибори в нижню палату парламенту пройшли в Австрії 15 жовтня.

АНП перемогла, заручившись, згідно з попередніми даними, підтримкою 31,6 відсотка виборців, які взяли участь в голосуванні. На другому місці опинилася Соціал-демократична партія Австрії (СДПА) з 26,9 відсотка голосів. Замкнули трійку лідерів праві з Австрійської партії свободи (АПС), за яких проголосували 26 відсотків виборців. До парламенту також пройшли ліберали (5,1 відсотка) і «Список Пільца», що відколовся від партії «зелених». Якщо Себастьян Курц зможе сформувати правлячу коаліцію, то він стане наймолодшим лідером країни Євросоюзу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:42:32