п'ятниця, 20 жовтня, 2017, 14:43 Суспільство
Працівники Олеського замку просять у Порошенка захисту і допомоги
Олеський замок. Фото: Сергія Тиса
Олеський замок. Фото: Сергія Тиса

Головний хранитель музею-заповідника «Олеський замок», відділу Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького Тетяна Сабодаш звернулась до Президента України Петра Порошенка від імені працівників музею за допомогою і захистом.

Про це йдеться у відкритому листі, опублікованому у «Музейному просторі».

Автор листа зазначає, відколи у Львівській національній галереї мистецтв призначили нового директора Тараса Возняка, тут відбуваються дивні речі: «Під приводом проведення реорганізації в музеї почалася травля працівників, безпідставне звільнення з роботи та звинувачення в крадіжках, підміні експонатів, корупції.

Тепер дійшла черга і до працівників Олеського замку, так, зокрема завідуючого замком Соломку Р.П. звинувачують у зникненні монет, мене, Сабодаш Т.О., головного хранителя музею (стаж – понад 40 років), звинувачують у підміні музейних експонатів. Усі пред’явлені мною документи засвідчують, що це є груба фальсифікація, брехня, але на нинішнього директора це не діє, бо він собі поставив за мету оновити «корупційний» склад музейних працівників».

Т. Сабодаш наголошує, що люди бояться вголос сказати слово, бо будуть звільнені з роботи.

«Олесько – це невеличке містечко і, крім замку, роботи не знайти. Шановний міністр культури Є. Нищук прекрасно знає про «полювання на відьом» в Галереї, про недопустимий як для музею психологічно-моральний клімат, направлений на знищення галерейного колективу. Численні виступи, звернення, прес-конференції львівської інтелігенції нічого не дають. «Цар» продовжують засідати на троні і ганити усіх підряд «корумпованих» працівників (звичайно, окрім наближених)», – йдеться у листі.

Автор листа обурюється, хто уповноважив людину, яка відверто використовує своє службове становище, розправлятися з музейними професіоналами?

Вона також наводить короткий список людей, яких звільнили:

  • Пшик В. – заступник директора з наукової роботи;
  • Мокрій Р. – завідувач реставраційними майстернями;
  • Корнєєва Г. – завідуюча комплексом «Русалка Дністрова»;
  • Гупало Н. – завідуюча замком у Золочеві.

«Це люди, які пропрацювали в галереї від 20 до 40 років, це професіонали, які завжди стояли на сторожі музейних цінностей!, – наголосила Т. Сабодаш. – Що ж у нас відбувається? Може, повернулись часи сталінських репресій, коли людей оббріхували, називаючи ворогами народу?! А може Возняк Т.С. взяв собі за дороговказ методу «справедливой» Росії (адже він політолог, а не музейник), яка безпідставно та безкарно звинувачує і судить українців?

Може досить займатися шантажем працівників, а глянути хоча би одним оком на господарський стан Олеського замку, де скоро заваляться всі дахи і повилітають гнилі вікна?».

«Ми, колектив Олеського замку, віримо, що живемо в демократичній, правовій державі і сподіваємось на те, що отримаємо захист нашої професійної честі і гідності у своїй державі, а не в Європейському суді, – йдеться у листі. – Виникає питання – чи має моральне і юридичне право така людина (на яку до того ж вже заведено декілька судових справ) очолювати відомий музейний заклад, знану духовну інституцію? Ми, звичайні музейники і громадяни України, безапеляційно віримо, що єдиною людиною, яка здатна зупинити це свавілля, є Ви – наш Президент, якого ми обирали».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 11:53:47