п'ятниця, 20 жовтня, 2017, 16:37 Політика
Із 1991 року кількість урядовців зросла в 4 рази, – Бала

Війна стала найкращим ілюстратором того, що наші чиновники не можуть відмовитись від своїх привілеїв. В Україні за час Незалежності їх кількість зросла в 4 рази, хоча за цей же час в 5 разів зменшилась кількість державної власності, якою вони, буцімто, керують.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) політтехнолог Віталій Бала.

«За період між 1991 роком, коли все перебувало у державній власності, і сьогодні, коли державна власність складає не більше 20%, кількість чиновників, які, буцім, керують всім цим, зросла в чотири рази», – заявив Віталій Бала.

За його словами, виникає питання: що тепер з ними усіма робити?

«Для того, щоб змінити систему, потрібно відмовитися від своїх привілеїв. Насправді війна – найкращий ілюстратор, вона показала, що вони не здатні очиститися. Хоча окремі протилежні приклади є», – зазначив політтехнолог.

Для прикладу він розповів про випадок, коли засновник компанії «Amazon» обігнав у рейтингу Білла Гейтса, якому належить «Microsoft», проте потім знову опустився нижче.

«Знаєте чому так сталось? Тому що Білл Гейтс щорічно дуже багато тратить на благодійність. І саме в момент, коли він виділяв гроші, його обігнали. А тепер погляньте на наших олігархів. У нас іде війна, і волонтери збирають копійки, щоб купити протези, відправити хлопців на операції закордон. А хтось чув, щоб олігархи зібрались і сказали, що зібрали мільярд доларів і постійно ці гроші виділятимуть?», – запитує Бала.

За його словами, якщо хтось щось і пожертвує, то потім це постійно транслюється на їхніх телеканалах.

«Тому я й казав, що не підтримую електронні декларації, тому що там немає двох пунктів – податків та благодійної діяльності. І тоді не потрібно буде ховатися», – переконує експерт.

Окрім цього, він зазначив, що знає кількох звичайних мільйонерів, які регулярно допомагають армії, але не афішують цього.

«Проте мова йде не про простих мільйонерів, а про фінансово-промислові групи, які користуються цим. Я, наприклад, знаю випадок, коли одному хлопцю потрібно було більше ста тисяч на операцію. То ці звичайні мільйонери відразу ж за свої гроші оплатили йому операцію та літак. А коли він повернувся, то один політик на цьому прорекламувався, бо ті, хто справді були до цього причетні, вирішили це не афішувати», – розповів Віталій Бала.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 03:26:51