Новини » Політика

Балога: Закон про освіту створює проблеми лише для російськомовних меншин

Що стосується закону «Про освіту», то в Україні не буде та й вже немає проблем із поляками, угорцями та румунами. Натомість, у нас є питання з російськомовним населенням. Нам треба добре подумати, як знайти консенсус з російськомовним населенням, щоб питання знання державної мови було підняте на вищий рівень.

Таку думку у прямому ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці о 20:00 в ефірі телеканалу ZIK) висловив народний депутат України Віктор Балога.

«Будучи на посаді голови Закарпатської ОДА, я поїхав до нацменшин України в Румунію, де компактно проживає 68 тисяч українців. Я зайшов до школи, де вчителі розмовляли чистою українською мовою, їм від 40-ка до 60-ти років. Зайшов у перший клас, другий, п’ятий, шостий, діти ламано розмовляли на українській мові. Тобто, вони асимілювалися в румунське суспільство», – розповів Віктор Балога.

Натомість, як зауважив нардеп, що Україна, прийнявши закон «Про освіту» не прагне асимілювати угорців та зробити із них українців, а навпаки, сприяти вивченню їхньої рідної мови.

«Адже до 5-го класу діти навчатимуться тільки на рідній мові», – додав гість програми.

Також, на переконання Віктора Балоги, що стосується цього закону, то в Україні не буде та й вже немає проблем із поляками, угорцями та румунами.

«Натомість, у нас є питання з російськомовним населенням. І тут я би хотів зупинитися. Не потрібно «паразитувати» на країнах Євросоюзу, вони розумні і ми розберемося. Проте нам потрібно добре подумати, як знайти консенсус з російськомовним населенням, щоб все-таки питання знання державної мови було підняте на вищий рівень, ніж він є сьогодні», – наголосив нардеп.

А також, на думку Віктора Балоги, важливими є й питання щодо Криму, Донбасу та ті питання, що можуть виникнути на сході, або ж на півдні України.

Loading...