п'ятниця, 20 жовтня, 2017, 14:06 Політика
Акції протесту є першим тривожним «дзвіночком» для влади, – Бала
Протестувальники біля Верховної Ради України. Фото: radiosvoboda.org
Протестувальники біля Верховної Ради України. Фото: radiosvoboda.org

Сьогоднішні акції протесту нехай і далекі від масштабів Майдану, але є тривожним сигналом для влади. Через те, що вона погано працює, у найближчому майбутньому її чекатимуть неприємності. Тому вже зараз парламентарям і Президенту потрібно дослухатись до вимог народу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив політтехнолог Віталій Бала.

«Я завжди дивуюсь експертним оцінкам процесу, який ще не завершився. Багато журналістів, політиків береться порівнювати мітинг із Майданом. Проте, як і тоді, підчас Революції Гідності, ми не знали, чим все закінчиться, так само й зараз не можна спрогнозувати хід подій», – коментує гість програми.

На думку експерта, протест, який зараз відбувається, є першим тривожним «дзвіночком» для діючої влади, яка зайнялась не політикою, а бізнесом.

«Владі потрібно припинити ігри, які можна охарактеризувати, як «90-ті». Тоді всі кинулись займатись бізнесом. Той, хто зростав у цей період, зрозуміє фразу: «Не можеш зробити – пообіцяй». Багато справ відбувалось за схемною на кшталт: «Дай мені гроші, а я тобі потім відправлю товар». Приблизно так само встановлювалась політика в Україні», – порівнює Бала.

Експерт вважає, що країні нагально потрібний новий виборчий кодекс, оскільки він посприяє формуванню політичної еліти.

«На мою думку, внесення змін до виборчого кодексу є найпершим нашим завданням, оскільки, в Україні досі не сформувалась політична еліта. Її відсутність є головною причиною того, чому ми досі ходимо по зачарованому колу», – говорить політтехнолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:55:57