live
Новини » Економіка

З початку року служба зайнятості Львівщини забезпечила роботою 40,7 тисяч жителів

У січні-вересні 2017 року за посередництва центрів зайнятості Львівщини роботу шукали 42,7 тис. безробітних, що на 10,1 тис. менше ніж в аналогічному періоді торік. Натомість база вакансій, задекларованих працедавцями, збільшилася на 11,2 тис. одиниць і становила 53,6 тис. вільних робочих місць.

Про це повідомила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

За її словами, станом на 01.10.2017 року в області зареєстровано 14,3 тис. безробітних, до уваги котрих – понад 6,6 тис. пропозицій працевлаштування. Відтак за одну вакансію у середньому конкурували двоє претендентів.

«Найбільш оптимальним шляхом збалансування попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці є організація на замовлення фірм і компаній професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Ми активно послуговуємося цією можливістю. Вишкіл проходить як на базі освітніх установ чи у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, так і шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Приміром, цього року навчалося 8,7 тис. осіб, із них 2,3 тис. – у центрах ПТО. Про ефективність програми свідчать цифри: після отримання свідоцтва про присвоєння кваліфікації 86,1% слухачів курсів повернулися до трудової діяльності. За нашим скеруванням безробітні освоювали такі затребувані на ринку праці професії як продавець продовольчих чи непродовольчих товарів, касир торговельного залу, кухар, перукар, візажист, манікюрник, охоронник, рибовод, монтажник систем утеплення будинків, лицювальник-плиточник, електрогазозварник, слюсар з ремонту автомобілів, флорист, кондитер, кравець, швачка, оператор котельні, водій автотранспортних засобів, адміністратор, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автонавантажувача, електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання тощо»,– розповіла Оксана Іванчук.

Упродовж січня-вересня ц. р. обласна служба зайнятості забезпечила роботою 40,7 тисяч жителів Львівщини, із них 67,6% працевлаштовано до надання статусу безробітного. На нові робочі місця із наданням працедавцям компенсації зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування прийнято 803 особи, 148 клієнтів Центру зайнятості започаткували свій бізнес, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для відкриття власної справи. Ще 5,1 тис. краян залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, у т. ч. майже 5,0 тис. безробітних.Loading...
Loading...
Loading...