четвер, 19 жовтня, 2017, 23:10 Світ
Постійна рада ОБСЄ продовжила мандат СММ на КПВВ на українсько-російському кордоні

Делегація України в ОБСЄ висловила розчарування одноосібною відмовою Росії надати згоду на розширення мандату місії спостерігачів на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої території України.

Про це повідомили у прес-службі МЗС. 

«У зв’язку з прийняттям цього рішення (про продовження мандату СММ на КПП «Гуково» і «Донецьк» до 31 січня 2018 року) делегація України в ОБСЄ виголосила інтерпретуючу заяву, у якій висловила глибоке розчарування одноосібною відмовою Росії надати згоду на розширення мандату місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово не контрольованої Урядом України території окремих районів Донецької і Луганської областей. Такі дії Російської Федерації свідчать про свідоме небажання сприяти деескалації ситуації на Донбасі та свідомий намір продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання і боєприпасів, бойовиків і найманців, здійснювати підтримку терористичної діяльності на території України», – йдеться у коментарі МЗС. 

Делегація України закликала Російську Федерацію до неухильного виконання взятих зобов’язань у рамках Мінських домовленостей, насамперед положення п. 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону зі створенням зони безпеки уздовж кордону з боку України та Росії, прогрес у виконанні якого є критично важливим для деескалації ситуації на Донбасі. 

Нагадаємо, сьогодні Постійна рада ОБСЄ продовжила мандат СММ у пунктах пропуску на українсько-російському кордоні «Гуково» і «Донецьк» до 31 січня 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 00:57 :33