четвер, 19 жовтня, 2017, 17:41 Світ
Портников: Собчак – частина тієї ж номенклатури, що й Путін, тільки молодша і цинічніша
Ксенія Собчак. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Ксенія Собчак. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Рішення Ксенії Собчак брати участь в наступних президентських виборах в Росії надає абсолютно нову якість всьому політичному процесу. Можна навіть сказати, висвітлює цей процес абсолютно з іншого боку.

Про це пише журналіст Віталій Портников у своєму блозі на сайті «Грани.Ру».

Собчак, за його словами, не просто телеведуча, а представниця світської «богеми» й учасниця опозиційних протестів: «Вона дочка людини, яка була одним із архітекторів сучасної Росії, творцем нескінченних путіних, медведєвих і навіть чубайсів. Її мати присутня в цій системі не тільки як вдова першого мера Петербурга і талановитого імітатора демократичної фронди на депутатських з’їздах, а й як багаторічний член Ради Федерації. Її хрещений батько – Володимир Путін, політичний «хрещеник» її батька».

На думку журналіста, це навіть не «мафія», а «древній Рим»: спадкова аристократія, чекісти, бандити і цементний розчин, який міцно зв’язує дві ці конкуруючі злочинні угруповання, – Єльцин і Собчак.

Збоку це все, звичайно, виглядає абсолютно чудово. Діти можновладців потроху займають провідні позиції у владі і бізнесі (за винятком Путіна, зрозуміло, але Путін сам дитя Собчака і Єльцина, йому спадкоємців не належить мати), зазначає журналіст.

«Прізвища Іванова, Фрадкова, Рогозіна повторюються в різноманітних варіаціях так часто, що вже не розберешся, де діти, а де батьки. Фракцію Жириновського очолює його хлопчик – у хорошому сенсі цього слова, хоча в російській політиці, незважаючи на всю боротьбу з пропагандою того, чого не треба, нерідко буває, що і в поганому. Залишається тільки шкодувати, що у патріарха, з огляду на безглузді канони, немає дітей і офіційного майна, а то не довелося б замислюватися ні про наступника, ні про спадщину», – додає він.

На думку Портникова, який-небудь Навальний не може потрапити в цю компанію – якби була мафія, він би прорвався, але «в аристократичний сенат пикою не вдався».

«В аристократичному сенаті навіть глава опозиції – кінь імператора, і це зумовлено всім ходом історії. Собчак дивується, чому виборець повинен голосувати за тих же самих десятиліттями, але не розповідає, що сама вона одна із них, тільки молодша, красивіша, сучасніша, розумніша, цинічніша. Для мене найкращий образ Собчак – це довга чорна машина з парламентськими номерами, в якій проїжджає майбутня «противсіхша». В цьому немає нічого дивного – у Росії дочка може користуватися службовою машиною матері. Просто мені так запам’яталося», – пише журналіст.

Також він додає, що у Радянському Союзі все було так же, але водночас і по-іншому. Номенклатура теж була майже герметична, але побоювалася розставляти дітей на найвищих у державі посадах і дозволяти їм висовуватися. Дітям і так було добре, вони задовольнялися благополуччям родичів і постами заступників міністрів або послів. Номенклатурі нічого було передати у спадок, їй нічого не належало, крім влади.

«У нинішніх є те, чого не було у попередніх, – гроші, ресурси і страх втратити захоплену державу, якщо щось і справді коли-небудь зміниться. І ще вони ризикують майбутнім своїх дітей – природних спадкоємців їх мільярдів, мільйонів, палаців і дач. Тому вони прагнуть вирішувати всі питання в своєму закритому колі. Тому навіть у наймолодшого, найсучаснішого кандидата на президентських виборах 2018 року прізвище 30-річної давності», – підсумовує Портников.

Нагадаємо, 18 жовтня Ксенія Собчак офіційно оголосила про плани брати участь в президентських виборах 2018 року. Про можливість участі Собчак у виборах у вересні писали «Ведомости» в статті про плани Кремля зробити «спаринг-партнером основного кандидата» Володимира Путіна жінку. Сама Собчак не підтверджувала, але і не спростовувала можливість участі у виборах.

У середині жовтня стало відомо, що Ксенія Собчак зустрічалася з Володимиром Путіним, щоб, як повідомлялося, взяти у президента інтерв’ю для фільму про її батька.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:44:37