четвер, 19 жовтня, 2017, 19:25 Політика
Поліщук розповів, яку найбільшу помилку зробили депутати під час прийняття медреформи

Депутати зробили велику помилку, коли проголосували за скасування запровадження міжнародних стандартів у законі про медичну реформу. Наступним кроком моєї дільності буде їх введення.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив міністр охорони здоров’я України в 2005 році Микола Поліщук.

«Реформи проводяться там, де немає грошей. Де є досить грошей – реформи не потрібно проводити. Це всі повинні запам’ятати і ефективно використовувати гроші. Велика помилка, що депутати проголосували за скасування міжнародних стандартів. Це дуже велика помилка. Я навчаю лікарів-нейрохірургів за американськими інструкціями і вимагаю від них тільки так. Чому? Я був у багатьох клініках закордоном. У реанімації я не бачив, щоб пацієнту призначали понад  п’ять препаратів, як правило три. А у нас – 17-20 препаратів. Коли говорять, що міжнародні стандарти міняються, то вони їх не читали, а я читав. Вони, як правило, про те, що потрібно зробити з мінімальними затратами і максимальною користю для хворого і контролем, як діє цей препарат», – відзначив пан Поліщук.

На переконання гостя програми, наступним кроком його діяльності буде введення міжнародних стандартів в Україні.

Водночас, на переконання іншого Міністра охорони здоров’я (2007-2010) Василя Князевича, за це не проголосували, бо тут є економічна складова. «Стандарти потрібно забезпечувати. Ви мені кажете, які я маю купити медикаменти. Лікар написав рецепт, а в людини грошей немає. Сьогодні всі розуміють ці стандарти», – розповів пан Князевич.

У відповідь Микола Поліщук зазначив, що за міжнародними стандартами вартість лікування буде дешевша.

«Я практикуючий лікар, не оперую, але оглядаю пацієнтів, поправляю лікування, визначаю як робити операції. Друге питання. Передача частини грошей на лікування у місцеві бюджети тут є і добре, і погано. Добре, що не буде створюватись грошовий монстр. Чим погано? Тут буде дуже велика відповідальність місцевих громад. А щодо співоплати, то про неї можна дискутувати. Чому? Коли є співоплата, то це може бути значний шлях до корупції. Також не кожен хворий може оплатити дорогу операцію. Тут дискусійне питання», – підсумував пан Поліщук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 03:26:06