четвер, 19 жовтня, 2017, 18:30 Політика
Навіть на функціонування галузі охорони здоров’я нема грошей, – експерт

Тільки на стабільне функціонування медичної галузі потрібно виділяти 7% ВВП. Натомість сьогодні із цієї суми витрачається тільки 3% державних коштів.

Про це зазначив заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Протягом усієї історії незалежної України медична галузь фінансувалася упосліджено і не була в пріоритеті влади. Інколи були певні короткочасні покращення спочатку у 2000, а потім у 2005 році. Але згодом все зупинялося і навіть міністру охорони здоров’я мало що вдавалося зробити, адже Кабмін не хотів належно фінансувати галузь», – зауважив Костянтин Надутий.

Представник лікарського товариства пояснює, що тільки на стабільне функціонування медичної галузі потрібно виділяти 7% ВВП.

«Із цих 7% ВВП – 70 відсотків має йти із державного бюджету країни. Натомість сьогодні із цієї суми йде всього 3%, тобто навіть на функціонування не вистачає грошей. А от для того, щоб реформувати медичну галузь цілісно, за досвідом різних країн, необхідно 10-11% ВВП країни», – зазначив Надутий.

Експерт підсумовує, що сьогодні система медичної галузі, якою б не була, але все ж працює, і фактично збалансована готівкою населення. Натомість, що буде після введення так званої медичної реформи – незрозуміло.

Голова Професійної спілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль додає, що медичний закон, який сьогодні був проголосований, це тільки одна із частин реформи.

«Закон, про який зараз йдеться, навіть якщо він був би дуже гарний, є тільки одним зі складників реформи системи охорони здоров’я. Тому ми, звісно, стовідсотково підтримуємо реформу, однак реформа має бути цілісною та комплексною, і не суперечити законам і Конституції України», – підкреслила Вікторія Коваль.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Документ підтримали 240 депутатів парламенту. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:43:51