Новини » Політика

Мураєв: Треба створювати українські школи, а не забороняти розмовляти на рідній мові

Треба створювати українські школи, мотивувати дітей вивчати українську мову, а не забороняти їм отримувати освіту на рідній мові.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Євген Мураєв.

Ведуча програми Роксана Руно зауважила, що сьогодні на Закарпатті навчання дітей проводиться угорською мовою і більшість дітей не розуміють рідної української мови.

«Друзі, це зовсім інша питання – створюйте українські школи, мотивуйте дітей вивчати українську мову, а не забороняйте їм отримувати освіту на рідній мові», – закликав гість програми.

Євген Мураєв каже, що перш ніж говорити про нинішню ситуацію з нацменшинами в Україні, спочатку варто згадати історію.

«Скажіть мені будь ласка, а ми пам’ятаємо, як нам сюди, на нашу територію завозили угорців, поляків, молдаван, словаків, ми пам’ятаємо, Вікторе?», –звернувся нардеп до Віктора Балоги.

Водночас Євген Мураєв зауважив, що якщо згадати історію, то це некомпактно проживаючі меншини, які приїхали до України в пошуках кращого життя.

«Це території, якими приріс Радянський союз в результаті Ялтинської конференції. І сьогодні там живуть люди, які стали заручниками перерозподілу Європи в ході Другої Світової війни», – наголосив Мураєв.

Нагадаємо, 5 вересня президент Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ також передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Однак у Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України. 

Loading...