четвер, 19 жовтня, 2017, 2:25 Політика
Мороз розповів, що стоїть за президентським законопроектом щодо скасування недоторканності

У президентському законопроекті щодо скасування недоторканності хочуть зробити так, щоб одні були святі, а інших можна було притягнути.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив голова ВРУ 1994-1998, 2006-2007 рр Олександр Мороз.

«Посилання на польську конституцію дуже доречне в питанні депутатської недоторканності. Там є одна особливість, у польському Парламенті немає бізнесменів. Це пов’язане із необхідністю прийняття закону про вибори, який цього не дозволятиме та реалізує імперативну норму Конституції, що президент депутати та інші обранці не можуть займатися прибутковою діяльністю. От якби Президент подаючи проект свого закону щодо скасування недоторканності, одразу написав і проект про спеціальні слідчі комісії і процедуру імпічменту, що є абсолютною потребою, тоді це було б інакше. Можна було б орієнтуватись і на цей проект. Проте видно, що все зводиться до іншого. Тобто вони хочуть зробити так, що одні були святі а інших можна було притягнути», – переконаний пан Мороз.

Водночас, за словами колишнього голови СПУ, у питанні скасування недоторканності мова йде не про простий закон, мова йде про зміни до Конституції.

«Якби так вносився цей законопроект, то інша справа. На референдум треба винести проект з нормами недоторканності як у європейських країнах. І це потрібно робити без ажіотажу, бо сьогодні це було зроблено як привід. Більшість людей, які прийшли на мітинг не знають цієї норми, не читали, вони тільки чують, що якщо зняти недоторканність, то у парламенті не буде «бариг». Та ні все залежить не від цього», – зауважив Олександр Мороз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 13:16:49