Новини » Львів

Львів’яни непокояться, куди зникли з вулиці Коперника найстаріші леви міста

Фото: Дзвінка Калинець-Мамчур/Facebook

У Львові на вул. Коперника триває реставрація криниці з левами. Об’єкт обгородили і вже розпочали роботи. Звідти забрали дві скульптури найстаріших левів у місті, які перенесли сюди зі старої Ратуші. Львів’яни цікавляться, куди ділись статуї і коли їх повернуть на місце.

Зокрема, завідувач кафедри екології ЛНУ імені І. Франка, кандидат біологічних наук, доцент Звенислава Калинець-Мамчур опублікувала фото криниці і поцікавилась, де зараз перебувають леви і коли їх повернуть. У коментарях під дописом вона наголосила, що громада повинна це контролювати.

 


Начальник управління історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко у коментарі ІА ZIK повідомила, що зараз леви перебувають у реставраційній майстерні. Їх повернуть на місце до кінця року.

«Роботи виконує фірма «Оберіг груп». Над левами працює реставратор по каменю Андрій Федоришин. Плануємо завершити роботи до кінця року», – повідомила Л. Онищенко.

Левів уже відчистили від бруду і помістили у компреси для виведення солей. Там вони перебуватимуть до кінця місяця. Пізніше фахівці радитимуться, чи варто доповнювати скульптури.

«Є втрачені елементи. В одного лева немає вуха, в іншого – частини лапи. Будемо радитися, що робити – чи доповнювати, чи просто законсервуємо», – зазначила чиновниця. Вона нагадала, що леви потрапили на вул. Коперника із старої Ратуші після того, як вона впала у 1826 році.

Вона додала, відновлення криниці може і затягнутися.

«Проблема відновлення криниці у тому, що схил, під яким вона знаходиться, з’їжджає. Водовідведення там не працює, відповідно ґрунт насичений водою. Відтак, верхня частина стінки падає. Там уже зрізані верхні дерева. Після цього передбачено встановлення підпірної бетонної стінки на палях, яка стримуватиме землю. Цегляна стіна буде до половини демонтована, а пізніше наново встановлена. Також зробимо жолоб водовідведення, котрий йшов по контуру стіни», – повідомила начальник управління історичного середовища.

Л. Онищенко додала, у планах ще й реставрувати бетонну чашу, однак саме на цьому етапі роботи можуть зайняти більше часу, ніж планується.

«У чаші можуть бути якісь несподіванки для нас. Як свідчать старі фотографії, там був фонтанчик з водою, яка туди надходила з природних джерел. У принципі у нашому проекті не передбачено облаштування фонтану, але якщо ми побачимо, що це можливо, то роботи продовжимо і спробуємо побудувати або питний фонтан, або декоративний. А це може затягнути роботи і до наступного року», – додала Лілія Онишенко.

Зазначимо, на проект відновлення криниці з левами передбачено всього 130 тис. грн. Лілія Онищенко заявила, що це надзвичайно мала сума, адже на реставрацію одного лева потрібно 30-40 тис. грн.

Як раніше повідомлялося, паралельно з реконструкцією фонтану «Водолій» на вул. Коперника проведуть реконструкцію криниці з левами. Ці леви походять з будівлі старої Ратуші. Тут розташовані два, а ще два є на Високому замку. Вже проведено дослідження стану об’єкту та розроблено ПКД криниці.

Читайте також: Кількість госпіталізованих після відвідин ресторану Дубневичів продовжує зростатиLoading...