четвер, 19 жовтня, 2017, 19:35 Політика
Лапін: Депутатський законопроект про зняття недоторканності можуть визнати неконституційним

Щодо депутатського законопроекту про скасування недоторканності з народних обранців можуть бути певні перипетії.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України («Народний фронт») Ігор Лапін.

Гість програми, коментуючи акції протесту у Києві, порівняв ситуацію із намаганням вломитися у відчинені двері. Нардеп нагадав, що законопроекти щодо скасування депутатської недоторканності скерували до Конституційного суду України, який дасть свої висновки.

«Маю застереження, що, можливо, з приводу депутатського законопроекту будуть якісь перипетії, тому що, як пояснювали сьогодні, і я теж вчитувався у наш законопроект, можливо, захочуть сказати, що він не зовсім конституційний, бо ми, викидаючи першу і третю частини, залишаємо у статті 80 другу частину… Хоча, я не вважаю, це якимсь принциповим моментом, але однак вже такі тези закидають», – зазначив Ігор Лапін.

Тож перше питання, вважає він, зняте. Інші два стосуються зміни виборчої системи та антикорупційних судів. Нардеп нагадав, що у судовій реформі вже задекларовано, що антикорупційні суди мають бути створені.

«Але хочу наголосити, що антикорупційний суд і вся ця вертикаль не створюється за два дні. Це конкурси, конкурсні комісії, набір людей, набір особового складу», – зазначив Ігор Лапін.

Депутат наголосив, що люди мають право на акціях виражати свій протест, проте ніхто уночі на вихідних не прийматиме законопроекти, які є у стінах парламенту. Разом із тим, Ігор Лапін зауважив, що всі – і мітингувальники, і правоохоронці – розуміють, що не може бути застосовано будь-яких силових методів.

Нардеп Олег Осуховський додав, що влада «дотягнула» ситуацію до нинішньої: «Я неодноразово попереджав, що вулиця заговорить. І вулиця заговорила. Дотягнули», – резюмував він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:41:13