четвер, 19 жовтня, 2017, 21:05 Політика
Князевич: Настав час вивести з тіні надання допомоги у медзакладах

У медичних закладах усе пішло у тінь, але політична ситуація склалася так, що можна проводити реформи. Виходити з цього дуже важко, але це потрібно робити.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив міністр охорони здоров’я (2007-2010) Василь Князевич.

«У 2008 році я мав спілкування з Віктором Ющенком. Ми довго бесідували на тему реформи медицини, бо я також реформатор, завжди хочу щось міняти, і він доказав мені, що ще не час, потрібно почекати. Тоді Україна піднімалася економічно, але ми ще не досягли рівня радянської України 90- років. В тих грошах на медицину бракувало 8 мільярдів. Тепер політична ситуація склалася так, що можна йти на реформи. Треба проводити покрокові речі, бо те, що робиться в медичних закладах, ми підвісили людей, система пішла в тінь і виходити з цього дуже важко, але це потрібно робити», – переконаний пан Князевич.

Водночас гість програми зауважив, що не все розуміє, що робиться медичною реформою і куди йти.

«Щодо міжнародних стандартів співоплати, яким чином це робити ми знаємо. Є досвід радянської системи. Я карав лікарів за те, що медикаменти звідкись можуть приносити. Вони повинні були дотримуватися наказів. Це я мав щастя працювати. Я мав трагедію будучи міністром, коли не міг забезпечити нашим пацієнтам допомогу такого рівня, а лікарям відповідну заробітну плату, бо це було по іншому», – розповів колишній міністр.

Також пан Князевич зазначив, що захоплений і задоволений тим, що роки його громадської роботи не пішли в корзину, а паліативна допомога задекларована як гарантована.

«Я про це говорив з перших днів займаючись цією темою, тому я задоволений тим, що медична реформа прийнята. Інша справа, щоб ми всю медицину не перевели в паліативну і суспільство. Тут головне економіка», – вважає медик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:20:25