четвер, 19 жовтня, 2017, 20:20 Політика
Екс-міністр пояснив, чому потрібно впроваджувати добровільне страхування

Держава не гарантує всього, тому в Україні потрібно впроваджувати добровільне страхування. Для цього потрібно створити умови роботодавцю і щоб були зацікавлені працівники.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив міністр охорони здоров’я України (4 лютого – 27 вересня 2005р) Микола Поліщук.

«Якщо взяти такий регіон як Закарпаття, то лікарні обласного підпорядкування повністю фінансуються з місцевого бюджету. Там в обласних лікарнях ніхто не купує ні медикаменти, не платить за ліжко, нічого, ну може благодійно 200-300 гривень. Тобто обласні центри можуть дофінансовувати лікарні. Щодо страхування, то я хотів би, щоб всі зрозуміли, що цей базовий гарантований рівень це в якійсь мірі соціальна страховка, але не все ж гарантує держава. Тому, до цього потрібно впроваджувати добровільне медичне страхування. Для цього потрібно створити умови роботодавцю, щоб він був зацікавлений страхувати працівників, і щоб були зацікавлені працівники. Це абсолютно нормально і тут немає ніяких проблем», – розповів колишній міністр.

Водночас, голова Професійної спілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль нагадала, що в Україні законодавчо закріплено обов’язкове державне соціальне страхування.

«У фонді тимчасової непрацездатності від нещасних випадків є третя складова. Є закон про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, де сказано, що має бути об’єднано три фонди – нещасних випадків на виробництві, через тимчасову втрату працездатності і медичне страхування. Про це зараз не згадують, але загальнообов’язкове державне медичне страхування має бути і тоді знімуться багато питань, бо це додатковий пул коштів», – розповіла пані Коваль.

Своєю чергою, заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий зауважив, що коли всі говорять про страхування, то думають про гроші, які самі собою з’являться.

«Насправді обов’язкове медичне страхування – це додатковий податок, який потрібно ввести на роботодавця і на працівника, або на когось із них. В умовах зниження економіки це зробити практично неможливо. Всі це чудово знають, тоді економіка ще більше йде в тінь. Тобто, ми сьогодні можемо говорити про наповненість бюджету. У нас немає жодної реформи по економіці щоб збільшити бюджет. У нас крім економії нічого не робиться», – переконаний гість програми.

У відповідь йому пан Поліщук сказав, що знає, де можна взяти гроші на медичне страхування.

«Надзвичайно цікавий закон про пенсійне забезпечення. Є пенсійний стаж, зараз – 25 років, пізніше – 35. Якщо сьогодні із 15 мільйонів лише 8 офіційно працюють, а решта працюють, але ніде не зареєстровані і нічого не платять. Вони зареєструються і будуть платити внески і буде надходження. Тобто, закон про пенсійне забезпечення однозначно збільшить надходження. Збільшення мінімальної зарплати дасть оборот грошей. Тобто уряд заклав можливості збільшення надходжень але економіка мусить вступити в дію», – підсував пан Поліщук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:42:58