четвер, 19 жовтня, 2017, 13:29 Політика
Для підготовки якісного законопроекту достатньо трьох годин інтенсивної роботи комітету, – аналітик

Якщо народні депутати хочуть закон, який не працюватиме, вони таким його і ухвалять. Якщо ж їм потрібен якісний документ, вони можуть працювати над ним цілу ніч, як в 1996-му над Конституцією. Насправді три години інтенсивної роботи комітету над законопроектом дадуть доволі хороший результат.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

«Закон про окремий антикорупційний суд має об'єднати парламент, у нардепів немає можливості втекти від нього. Вже і Президент під тиском західних партнерів погодився, і частина Верховної Ради теж погодилась. Насправді всі ж в цьому зацікавлені. Це нормальна річ, коли в суді можуть судити чесно», – вважає Микола Давидюк.

Окрім того, він зауважив, що всі українські олігархи судяться в Лондоні, Відні та інших містах Європи. Тобто вони хочуть чесний суд, але не хочуть його в Україні.

 «В Україні закони пишуться на коліні за одну ніч. Іноді нардепи певні закони ухвалюють тому, що вони потрібні. Якщо вони захочуть закон, який не працюватиме, таким його і ухвалять. Захочуть нормальний – буде, як в 1996-му, коли Кучма закрив парламент на ніч, поки не ухвалили Конституцію», – каже директор аналітичного центру «Політика».

Тому, за його словами, є законопроекти, які можуть бути написані народними депутатами доволі швидко.

«Є нормальні депутати, які вже підготували ці законопроекти, просто не реєстрували, не вносили. Якщо зустрітися в рамках комітету і провести три години інтенсивної роботи над якимось законопроектом, вони можуть дати нормальний продукт. Питання в тому, чи не закладуть вони туди ті «підводні камені», які дозволять цей закон не виконувати або виконувати так, щоб користь була тільки найбагатшим», – зазначив аналітик.

Проте він переконаний, що законопроект про антикорупційний суд можна підготувати доволі швидко. До того ж, суспільство до цього готове, політичного консенсусу досягнуто і західні партнери це підтримують.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:49:02