четвер, 19 жовтня, 2017, 14:03 Світ
Через використання пестицидів у Німеччині вимирають летючі комахи
Обробіток полів пестицидами. Фото: Pixabay
Обробіток полів пестицидами. Фото: Pixabay

За останні 27 років кількість летючих комах у заповідниках по всій Німеччині скоротилася на три чверті. Вчені вважають, що головною причиною вимирання комах є використання пестицидів.

Вчені зафіксували зменшення на три чверті кількості летючих комах у всій Німеччині. Про це стало відомо у середу, 18 жовтня, зі статті, опублікованої в науковому журналі Plos One, передає Deutsche Welle.

З 1989 року в 63 районах Німеччини вчені за допомогою спеціальних пасток зібрали понад 1,5 тисячі проб комах, вимірюючи при цьому їхню біомасу. За 27 років вона скоротилася в середньому на 76 відсотків.

Фахівці висловлюють занепокоєння цими даними, адже комахи відіграють важливу роль в екосистемі. Вони запилюють рослини, а також слугують їжею для птахів та інших дрібних тварин. «Той факт, що кількість летючих комах зменшується з такою значною швидкістю на такій великій території є ще більш тривожним відкриттям», – заявив дослідник Ханс де Крон з нідерландського Університету Радбод в Неймегені.

Серед причин зменшення кількості комах вчені звертають особливу увагу на використання пестицидів у сільському господарстві. «Нам потрібно менше робити того, що, як ми знаємо, має негативний вплив (на комах. – Ред.), наприклад, використовувати пестициди», – зауважує Ханс де Крон.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:55:13