середа, 18 жовтня, 2017, 14:04 Економіка
Зведення елітного ЖК в Одесі може зашкодити довкіллю Аркадії, – активісти

В Одесі місцеві активісти виступають проти зведення елітного житлового комплексу «27 Перлина». Люди переконані: нові багатоповерхівки можуть завдати суттєвої шкоди не лише прилеглим будинкам, а й довкіллю усього району.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Елітний житловий комплекс «27 Перлина» забудовник «Kadorr Group» зводить у найдорожчому курортному районі Одеси – Аркадія. Фірму вважають однією із найнадійніших будівельних компаній у місті, адже на її рахунку – десятки комплексів комерційної нерухомості. Однак одесити, що мешкають поруч із будівництвом, запевняють: «27 Перлина» не входить до цього списку. Зокрема, місцевий Віктор Небабін переконаний, що сам ЖК зводять незаконно та й будівництво може завдати суттєвої шкоди довкіллю. Мовляв, новобудови давлять на ґрунт і в результаті дорожнє покриття та сусідні будинки вкриваються все новими тріщинами. За словами Небабіна, під будмайданчиком розташована галерея, призначена для стікання підземних вод. Відтак її руйнація може призвести до катастрофічних наслідків.

«Вони вбивають у неї сваї. Окрім того, може відбутися ще й витік води з пожежних водойм, які здебільшого зводять біля великих будинків, та каналізаційних вод. Експерти розповіли, що такі дії призводять до того, що ґрунт під цим об’єктом стане желеподібним та втратить свої властивості. Тож цей будинок просто почне «розпливатися», – розповів Небабін.

В управлінні інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради підтверджують: навіть зараз у галереї спостерігають обвал склепінь.

«Вона уже не працює так, як мала б. Ми пов’язуємо цю руйнацію із будівництвом. Справа в тому, що сама галерея є таким собі дренажем, який відводить воду. Якщо ж вона перестане працювати так, як було задумано, цілком ймовірне підвищення рівня підземних вод», – зазначає в. о. начальника управління Геннадій Мірошніченко.

Та представник «Kadorr Group» Влад Балан запевняє: зведення «27 Перлини» не завдасть жодної шкоди навколишнім будинкам. Адже роботи ведуть законно та з урахуванням особливостей місцевості.

«Ми розробляли проект, згідно зі всіма нормами планування таких об’єктів. Якщо там і є ця галерея, то вона розміщена на глибині 40 метрів. Тож будівництво не може впливати на жодні галереї», – прокоментував Балан.

Проте еколог Олексій Василюк не погоджується – мовляв, будинки сусідів «24 Перлини» рано чи пізно зруйнуються.

«Зсуви відбуваються через те, що є різні гірські породи. Там ж є і ґрунтові води, які також займають свій прошарок. Якщо ж будувати щось велике, воно може давити на цей верхній шар поверхні і він, грубо кажучи, почне просто сковзати по нижньому», – розповідає Олексій Василюк.

В управлінні державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міськради наголошують: на початку літа спеціальна перевірка таки виявила порушення на будівництві і зобов’язала «Kadorr Group» усе виправити. Та усі питання, буцім, були вирішені і сьогодні будівництво ведеться згідно закону. Однак місцеві активісти досі б’ють на сполох та навіть виходять на гучні акції протесту.

«Перша наша акція пройшла у червні. Там відбулась сутичка між нами та охоронцями забудови. Ми написали заяву у ДАБІ, згодом на будівництво пустили лише керівника нашої організації та представника інспекції. Забудовник запевняв, що все йде, як годиться, однак початковий план там уже змінений. Замість 19-ти поверхів, там є 26», – розповіла місцева активістка Лоліта Міланова.

Після перевірки Державна архітектурно-будівельна інспекція таки ухвалила рішення про призупинення будівництва через виявлені грубі порушення. Однак попри це компанія-забудовник продовжує будівельні роботи. Тож активісти знову виходять на акції протесту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 03:21:55