середа, 18 жовтня, 2017, 13:51 Політика
За зміцнення правосуддя нагороди вручили суддям часів Януковича
Суддя. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Суддя. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

У п’ятницю, 13 жовтня, нагрудними знаками «Відзнака Конституційного Суду України» за особистим поданням наразі виконувача обов’язків голови Конституційного Суду України Віктора Кривенка було нагороджено суддів Юрія Бауліна (голова КСУ 2014-2017) та Сергія Вдовіченка.

Про це свідчать подання, копіями яких володіє «Українська правда».

«Відзнака КСУ» є найвищою відомчою нагородою КСУ, яка, як зазначено у Положенні про заохочувальні відзнаки КСУ, вручається відомим державним, громадським діячам, науковцям, суддям у відставці, державним службовцям та представникам інших країн за: вагомий внесок у становлення правової держави, забезпечення конституційних прав і свобод людини, активну громадську діяльність щодо захисту прав і свобод людини; плідну співпрацю у сфері утвердження принципів верховенства права.

Фото: УП
Фото: УП
Фото: УП
Фото: УП

24 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила Постанову № 775-VII «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду присяги судді», якою звільнила за порушення присяги суддів КС Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В’ячеслава Овчаренка та Олександра Пасенюка.

Фото: УП
Фото: УП
Фото: УП
Фото: УП
Фото: УП
Фото: УП

Вказаною постановою парламент також запропонував президенту та з’їзду суддів України звільнити за порушення присяги суддів КС, призначених за їхньою квотою, а саме: Юрія Бауліна, Сергія Вдовіченка, Василя Бринцева, Михайла Гультая, Михайла Запорожця, Олега Сергейчука, Наталю Шапталу. Проте цього так і не було зроблено.

Підставою для звільнення вказаних суддів КС парламент визнав ухвалення ними з порушенням закону та свого обов’язку низки резонансних рішень у період правління Януковича – зокрема, у так званій справі про парламентських «тушок», а також справі про повернення Конституції 1996 року. Крім того, ГПУ та СБУ пізніше заявили, що розслідують справу за фактом узурпації влади Януковичем, у якій фігурують ці ж судді КС, що брали участь у прийнятті вказаних рішень.

Фото: УП
Фото: УП
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:18:11