середа, 18 жовтня, 2017, 20:05 Політика
Ємець: Іти на вибори без зміни законодавства – це самогубство для держави

В Україні треба поміняти виборче законодавство, бо йти на вибори за тим законом, який є зараз, – це самогубство для держави.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України («Народний фронт») Леонід Ємець.

Гість програми, коментуючи перебіг акції протесту у центрі Києва та у що вони можуть вилитися вже завтра, зауважив, що у нього склалися змішані відчуття, оскільки, з одного боку, усі три вимоги протестувальників відповідають трьом законопроектам, автором яких він є, тож він хоче, щоб ці закони були реалізовані.

Так, з його слів, нині не стоїть питання, потрібно чи не потрібно знімати недоторканність з обранців, чи повністю слід скасовувати імунітет тощо, оскільки ці питання слід було вирішувати ще до парламентських виборів, коли політичні сили, йдучи на вибори, давали відповідні обіцянки.

«Сьогодні питання стоїть в одній площині – виконувати обіцяне чи не виконувати. Тому знімати депутатську недоторканність однозначно потрібно. Чи може це потім призвести до політичного тиску? Очевидно, може, але це питання вже іншої категорії», – каже Леонід Ємець.

Депутат наголосив, що хотів би, щоб усі три вимоги – створення антикорупційного суду, скасування депутатської недоторканності та зміна виборчої системи – були реалізовані, а не використовувалися лише як політичні гасла, з якими хтось вийде, набере собі політичної ваги, а потім забуде про ці вимоги і кричатиме про необхідність змінити владу.

«Мене цікавить конкретно: треба поміняти виборче законодавство, дати відкриті виборчі списки і на них іти на наступні вибори, бо йти сьогодні за тим законом, який є зараз, – це самогубство для держави, бо ми залишимось із тими ж проблемами, але можливість їх вирішення віддалиться взагалі на невизначений період», – заявив Леонід Ємець.

Нардеп також зауважив, що Україна не може ігнорувати висновків Венеціанської комісії щодо антикорупційного суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:21:46