середа, 18 жовтня, 2017, 13:07 Львів
Вибори у Славську ОТГ на Львівщині: Інтрига розгортається, адже на кону – земля

Інтрига розгортається на виборах у Славську об’єднану територіальну громаду на Львівщині, до складу якої ввійдуть вісім населених пунктів – селище Славське, села Грабовець, Волосянка, Хащованя, Ялинкувате, Либохора, Нижня Рожанка і Верхня Рожанка.

Відомий гірськолижний курорт на порозі значних змін. Як повідомляє кореспондент IA ZIK, про це йшлося на зустрічі з громадою у Народному домі смт. Славського. «Незабаром вирішуватиметься доля майбутньої громади, – каже голова ВО «Батьківщина» Львівщини Михайло Цимбалюк. – Це буде міні-район з власними закладами освіти, медицини, культури, закладами соціального захисту».

Команду фахівців-кандидатів у депутати ОТГ підтримав народний депутат Іван Крулько. У виступі представник бюджетного комітету Верховної ради України наголосив на загрозі скорочення мережі фельдшерсько-акушерських пунктів та навчальних закладів. Він розповів, як із боротьбою вдалося відстояти 20% надбавку для мешканців гірських районів і звернув увагу на болючі питання – медичну і пенсійну реформи, які не призведуть до вирішення проблем і до суттєвого покращення життя українців. Також він пояснив причини подорожчання товарів і те, чому ціна на газ не відповідає реаліям.

«Вибори в об’єднані територіальні громади є ключовими. Саме тому наша команда на чолі з Юлією Тимошенко максимально підтримують, щоб на цих виборах об’єднані громади були самодостатніми. Щоби зміни в Україні були успішними. Для цього треба кілька речей – потрібно надати ОТГ всі повноваження, включно з фінансовим ресурсом. Щоб громада стала успішною, вона повинна знати свої видатки і розуміти, звідки можна заробити кошти для громади. До об’єднаних територіальних громад мають бути обрані ті представники, які будуть реально відповідати перед своєю громадою, зможуть працювати для людей і бути справжніми їхніми обранцями. Найкраща можливість це зробити, коли депутати від громад можуть опертися на позицію депутатів в обласній раді, а далі мусить бути фракція в парламенті. Якщо ми розуміємо, що у нас є така вертикаль, що депутат громади від «Батьківщини» зможе звернутися до депутата парламенту щодо вирішення ключових питань – тоді дійсно є шанс, що вони найкраще представлять інтереси своїх людей. Тому переважна більшість людей, яких ми представляємо, це люди, які мають вищу освіту, дуже багато представників освітньої галузі, підприємці. Люди, які користуються авторитетом, знають добре свою справу і тому гідні відстоювати інтереси громади в раді об’єднаної територіальної громади», – каже Іван Крулько.

Він розповів також, чому народні депутати України перебувають зараз у різних регіонах України. «У Славському я зустрічався з нашими кандидатами і з громадою селища. Ми звертали увагу на різний перелік проблем, у тому числі тих, які стосуються гірських районів. Оскільки я народжений у Закарпатті, вважаю своїм обов’язком відстоювати інтереси краю в парламентській залі. Прекрасно розумію проблеми, з якими стикаються українці в гірських населених пунктах. Є проблема добратися, проблема, що дуже багато людей змушені виїжджати за кордон на роботу, бо тут не створюються робочі місця. І, безумовно, ті мінімальні речі, які можемо тут відстояти, – наприклад 20% добавка до пенсії чи 20% добавка до інших соціальних стандартів для жителів гірських районів. Це треба зберігати».

Команду «Батьківщини» у Славську ОТГ представив Михайло Цимбалюк, голова ВО «Батьківщина» Львівщини. «Територіальна громада селища Славського за всіма параметрами претендує стати однією з найпотужніших не тільки в області, а й в Україні. Тут уже працює велика інфраструктура гірськолижного курорту. З іншого боку, долучаються навколишні села, які мають велику кількість жителів. І наші кандидати – кандидати від всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – це справді авторитетні люди, які представляють освіту, педагогічні колекти–- учителі і керівники закладів, це медики, фельдшери. Також є представники соціальних служб і представники рятувальної служби. І ми навіть були свідками, коли під час зустрічі наш кандидат-рятувальник терміново вирушив на пошуки зниклої матері з дитиною. Вважаю, що наше завдання – представити команду авторитетних кандидатів із власним життєвим досвідом, який показує, що вони хороші господарі, відмінні працівники і знають, чому вони туди йдуть».

Водночас Михайло Цимбалюк звернув увагу і на проблему, яка незабаром чекає на громаду. Це додає додаткової напруги виборчому процесу. «В Славському є небезпека, що хтось хоче прийти до влади і роздати землю, якої тут дуже мало, а вона цінна, тому що це гірськолижний курорт, роздати інфраструктуру і невідомо кого завести. І ми відкрито питаємо: хто цей майбутній інвестор, чому він сюди йде і що отримає громада, жителі, які насправді переживають? Бо кожен них має невелику кількість землі, чим він дорожить і що прийшло у спадок від попередніх поколінь. І в один момент хтось може прийти і сказати – «забирайся, бо ми твою землю вилучаємо, тому що тут буде підйомник чи гірськолижна база. А що для людини? Продавши цей клаптик землі він позбавить себе і всі майбутні покоління найголовнішого. Тому я впевнений, що коли тут з’явиться потужна фракція «Батьківщини», ми зможемо відстоювати інтереси мешканців громади і у Верховній Раді».

Підтримали кандидатів до нової громади Славського співаки – народний артист України Мар’ян Шуневич, заслужені артисти Ольга Щербакова і Богдан Пісний, лауреати пісенних конкурсів Оля Марченко і Маріанна, заслужений артист естрадного мистецтва Василь Соловій, які створили під час недільної зустрічі атмосферу свята.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 06:48:22