середа, 18 жовтня, 2017, 14:42 Політика
В організаторів акції протесту немає альтернативи існуючій системі, – експерт

В учасників акції протесту біля Верховної Ради є не лише певні позиції та політичні гасла, але й більш прагматичні інтереси. Доволі цікавим було питання, чи зможуть вони зайняти позицію умовних контр-еліт. Проте, на жаль, доволі важко розгледіти серед них якусь альтернативу існуючій системі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт Олесь Лісничук.

«Я утримався від походу на мітинг під Верховною Радою. Я б висловився так, що стримано-скептично оцінюю позиціонування учасників триваючого протистояння влади і організаторів протесту. Стосовно трьох вимог протестувальників, які об'єднані під гаслом «великої політичної реформи», в мене є великий скепсис. Мова йде про один законопроект, яким змінюється правила голосування та відбору народних депутатів», – каже Олесь Лісничук.

За його словами, це колись вибори за відкритими списками здавалися доволі радикальним механізмом, однак змінити системні особливості української політики це не допоможе.

«Ми всі бажаємо позбутися залежності політики від великих фінансових груп, уникнення проходження у Верховну Раду грошових мішків. На жаль, зміною виборчої системи ці новації навряд чи будуть забезпечені. У тому вигляді, в якому воно зараз є, це не спрацює. Тут проблема не тільки у виборчому законодавстві», – вважає політичний експерт.

Окрім того, він розповів, що не був присутнім на мітингу, оскільки був заклопотаний іншими справами, проте з метою польових спостережень відвідав би його.

«Там є певні політичні гасла та позиції учасників протесту, але є і їхні більш прагматичні інтереси, які вони, як представники певного сегменту української політики, переслідують. Для мене значно цікавіше було б подивитися, як вони це роблять, і чи насправді вони зможуть зайняти позицію якихось умовних контр-еліт», – пояснив експерт.

Проте, за його словами, там дуже важко було побачити щось системно іншу у порівнянні з тим, що є зараз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 21:58:50