Новини » Світ

Президент Румунії не виключає свій візит до України. За однієї умови

Президент Румунії Клаус Йоганніс. Фото: romaniajournal.ro

Президент Румунії Клаус Йоханніс у телефонній розмові з Президентом України Петром Порошенком висловив серйозне невдоволення прийнятим в Україні Законом «Про освіту».

Про це йдеться у повідомленні на сайті румунського Президента, інформує «Європейська правда».

За словами Йоханніса, прийнятий закон «негативно позначається на праві на освіту рідною мовою осіб, що належать до меншин в Україні, в тому числі румунів».

«Президент зазначив, що необхідно провести консультації з представниками національних меншин в Україні та сусідніх країнах, з якими вони пов’язані. Президент Румунії також підтвердив позицію румунської сторони про те, що стаття 7 закону, як вона викладена в даний час, значно обмежує права румунської меншини на забезпечення освіти рідною мовою», – йдеться у повідомленні.

Йоханніс також повідомив, що його візит в Україну, який мав відбутися в жовтні і який був відкладений румунською стороною через прийняття закону, «відбудеться після усунення проблем, викликаних вказаним нормативним актом».

Зазначимо, на сайті Президента України у новині про розмову Порошенка та Йоханніса не згадується про невдоволення румунського президента і його відповідь щодо візиту в Україну.

Loading...