середа, 18 жовтня, 2017, 14:07 Суспільство
Основна сесія ЗНО-2018 розпочнеться 22 травня
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2018 році розпочнеться 22 травня, першим предметом, з якого складатимуть тестування, буде математика. Найбільше за кількістю учасників тестування з української мови відбудеться 24 травня.

Про це сьогодні повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Реєстрацію на ЗНО-2018 відкриють 6 лютого і триватиме вона до 19 березня. Основну сесію складатимуть із 22 травня до 13 червня. Додаткову – упродовж 2-11 липня.

«Готуватися до ЗНО є за чим і є з чим. На сайті Львівського регіонального центру є тренувальне он-лайн тестування, яке вже оновлене базою 2017 року, пробна, основна і додаткова сесія. Окрім того, є програми, які мусять бачити випускники і вчителі, є тестові завдання минулих років, у березні буде проведене пробне тестування, реєстрація на яке почнеться у лютому. Реєстрація на основну сесію почнеться теж у лютому. Вся реєстрація буде відбуватися через навчальні заклади і навіть ПТУ і коледжі так само реєструватимуть своїх учнів і студентів через навчальні заклади, а ми вже пакетом будемо надсилати їм сертифікати ЗНО», – зазначила вона.

Як і минулого року, результати зовнішнього оцінювання з трьох навчальних предметів випускникам зарахують як результати державної підсумкової атестації. До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА, увійшли тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ – початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови. З переліку предметів ЗНО у 2018 році виключили російську мову.

Кожен учасник оцінювання матиме змогу скласти тест не більше, як із чотирьох предметів.

«Як і минулого року студенти вишів, які навчаються на 1 чи навіть на 2 курсі денної форми, мають можливість знову подавати документи для навчання на державній формі, якщо заплатять вищому навчальному закладу або громаді кошти, які на них затратив виш, коли вони навчалися на 1-2 курсі. Адже вища освіта в нас одна за кошти держави, друга – за кошти юридичних і фізичних осіб», – повідомила Середяк.

Нагадаємо, серед головних нововведень запровадження з 2018 року ЗНО для випускників коледжів і училищ та аудіювання з іноземних мов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 12:57:08