середа, 18 жовтня, 2017, 13:21 Суспільство
Нововведення ЗНО-2018: випускники коледжів і училищ складатимуть тестування
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Випускники професійних технічних училищ та коледжів з 2018 року будуть складати зовнішнє незалежне оцінювання.

Як повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, це одне з головних нововведень ЗНО-2018.

Так, у 2018 році випускники коледжів та училищ складатимуть тестування з української мови, в наступні два роки додадуть інші предмети.

«У 2018 році вперше, як державну підсумкову атестацію з української мови у формі ЗНО складатимуть випускники коледжів 1-2 рівня акредитації вищих навчальних закладів і випускники системи професійно-технічної освіти. Ми зараз проводимо зустрічі із директорами коледжів, тому, що для них це зовсім нове. ЗНО догнало тих дітей, які після 9 класу, щоб оминути його, пішли в коледжі. Тому, що цього року буде українська мова, наступного – математика або історія України, і вже у 2020 році – будуть усі три предмети, як оцінки атестату для студентів коледжів та вищих професійно-технічних закладів», – зазначила Середяк.

У 2018 році продовжать практику, запроваджену під час ЗНО-2017: випускникам у шкільний атестат зараховуватимуть результати ЗНО, як державну підсумкову атестацію.

Серед інших нововведень – скасування тестування з російської мови та запровадження аудіювання з іноземних мов.

«Оскільки буде аудіювання, а це сприйняття тексту на слух, це накладає на нас нові виклики. В кожній аудиторії має бути добра техніка, в яку буде поставлено диск, мають бути колонки, щоб було добре чути. Над цим ми зараз працюємо, вже підбираємо пункти тестування, які будуть працювати на іноземні мови», – повідомила Лариса Середяк.

У зв’язку із запровадженням аудіювання, результати ЗНО з іноземних мов будуть дійсні лише під час вступної кампанії 2018 року, їх не можна буде подати в наступні роки. Відтак, не будуть дійсними і сертифікати з іноземних мов за минулі роки. Це не стосується інших предметів – для вступу у виші можна буде сертифікати подавати сертифікати за 2016 та 2017 роки.

Як повідомляв ZIK, під час ЗНО-2018, як і в інші роки, тестові матеріали будуть перекладені шістьма мовами нацменшин.

Реєстрація на ЗНО-2018 триватиме з 6 лютого до 19 березня. Основна сесія – з 22 травня до 13 червня, додаткова – 2-11 липня 2018 року.

Читайте також: У МОН назвали найпопулярніші серед цьогорічних абітурієнтів виші і спеціальності

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 11:49:49