середа, 18 жовтня, 2017, 18:45 Політика
Експерт розповів про найбільший негатив депутатської недоторканності

Недоторканність у народних депутатів Верховної Ради може мати як позитив, так і негатив. Найбільший негатив від неї, не тому, що нардепів не можуть посадити, а тому, що багато осіб стають депутатами заради того, щоб її отримати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

«Оскільки питання скасування депутатської недоторканності стало дуже гострим, хотів би пояснити всі тонкощі. Будучи народним депутатом, у 2000 році я був співавтором законопроекту про зняття недоторканності. Він був проголосований і відправлений в Конституційний суд, отримав позитивний висновок, але не був прийнятий. З того часу нічого не змінилося. Позиція є та сама, тільки завжди відбувається підміна понять. Замість обмеження у Раду вносяться законопроекти про ліквідацію. Чому це так важливо? Здавалося б, яка різниця обмежити чи ліквідувати. У висновку Венеціанської комісії на законопроект внесений Президентом з посиланням на документи розкладена вся ця ситуація. Насправді депутатська недоторканність може мати як позитив так і негатив», – вважає пан Коліушко.

За словами колишнього нардепа, політики ніколи не говорять, який від недоторканності у нас є найбільший негатив, не тому, що когось не можуть посадити. Річ в тім, що у Верховній Раді дали згоду на притягнення до відповідальності практично всіх злочинців.

«Головна проблема не в тому. Головна проблема в тому, що дуже багато осіб стають депутатами не заради того, щоб працювати в парламенті, а заради того, аби отримати цю недоторканність. Саме тому, найгірше, що є в редакції 80-ї статті Конституції це заборона на притягнення до кримінальної відповідальності без згоди Ради. Потім Конституційний суд розтлумачив, що нічого не можна зробити щодо депутата. Така редакція є дійсно шкідлива для нас. Вона має великий негативний вплив на політичну систему. Коли говорять про політичну реформу, то насамперед нам потрібно змінити цей фальшивий мотив для обрання в парламент і змінити виборчий закон. Для цього не потрібно вилучати частину третю, а внести в неї лише зміни», – підсумував Ігор Коліушко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:46:49