середа, 18 жовтня, 2017, 15:47 Політика
Дубневичі від імені українсько-російського олігархату виступили проти Уряду та НАБУ
Фотоколаж IA ZIK
Фотоколаж IA ZIK

Заради можливості продовження роботи по старих схемах, «Корпорація КРТ» братів Дубневичів подала в суд на Міністерство економічного розвитку і торгівлі з метою визнати протиправним лист-роз’яснення МЕРТ щодо Закону України «Про здійснення державних закупівель». В такий спосіб, скоріш за все, вони прагнуть відстояти можливість продавати свою продукцію «Укрзалізниці» з надприбутками через посередників, оминаючи тендерні процедури. Та це лише частина справи. Насправді, йдеться про масштабне розслідування НАБУ, яке, очевидно, впритул підійшло до руйнування прибуткової схеми, вже спричинило перші арешти чиновників «Укрзалізниці», а тепер ще й підкрадається до посередників, а, головне, до осіб, яким ця схема найбільш вигідна. В даному разі йдеться про 151 млн грн і про «Корпорацію КРТ» братів Дубневичів, як одних з бенефіціаріїв, котрим дуже не хочеться втрачати своєї «годівниці». Зазначимо, що опинилися вони у компанії одіозних олігархів з Росії та України, серед яких Ахметов, Новинський, Мордашов та Загід Краснов.

Про це – у розслідуванні ІА ZIK.

Отож, існує розслідування НАБУ щодо закупівель на потреби «Укрзалізниці» метизної продукції (болтів, гайок і інших дрібничок) на велетенську суму – 151 млн грн, яке відбулося по-старому, без тендерів та прозорого конкурсу. Закупляли, звичайно ж, у своїх перевірених партнерів, серед яких і давній друг чиновників УЗ – «Корпорація КРТ» братів Дубневичів. У компанію до них потрапили й інші сумнозвісні українські та російські олігархи, зокрема Рінат Ахметов, Вадим Новинський, Олексій Мордашов, Загід Краснов…

От лише детективи НАБУ вирішили порушити тендерну ідилію. Вони були наполегливими і, незважаючи на опір судової системи, у касаційній інстанції все ж домоглися скасування незаконних рішень першої та апеляційної інстанції, якими НАБУ було відмовлено у визнанні поставки недійсною, та повернення справи на розгляд суду першої інстанції.

Одним з ключових пунктів у судовій суперечці був момент визнання ДП «УПП УЗ» «Замовником», що відразу ж зобов’язує оголошувати тендер. На цьому наполягало НАБУ і, зрештою, добилось свого.

Та олігархи не звикли здаватись. Виглядає, що найбільш спритними з-поміж них виявились Дубневичі, які, розуміючи аргументованість позиції НАБУ, вирішили підійти до справи з іншого боку та визнати через свою фірму протиправним роз’яснення Міністерство економічного розвитку і торгівлі щодо визначення терміну «Замовник» у Законі України «Про здійснення державних закупівель».

Згідно ухвали від 12 вересня, цю вимогу вони виклали у позові в Окружний адміністративний суд міста Києва з формулюванням:

«ТОВ «Корпорація КРТ» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, в якому просить суд визнати протиправним лист-роз’яснення МЕРТ №3302-05/16629-03 від 23.05.2014 року щодо Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 року №1197».

От лише судовий збір сплатили на рахунки іншого суду – Київського окружного адміністративного суду замість Окружного адміністративного суду міста Києва, про що їм було повідомлено, а справу залишено без розгляду.

«Неуважні» юристи «Корпорація КРТ» швидко виправились, і вже 2 жовтня суд приймає ухвалу, у якій призначає слухання справу на 12 грудня.

У чому ж суть справи, яку так прагнуть довести до логічного кінця детективи НАБУ.

<nbsp;>

Йдеться про позов НАБУ до ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України» ПАТ «Українська залізниця» про визнання недійсним договору № ЦУПП-04/0049/15 від 10.11.2015 на поставку метизної продукції, укладеного з ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал».

У цьому договорі Укрзалізниця виступає замовником, а завод – постачальником метисної продукції, а саме: накладок, підкладок, клем, втулок, болтів та шайб. Загалом вартість продукції становить 151725174,43 грн.

Але і Коростенський завод не є безпосереднім виробником цих «дрібничок». Він закупив їх у ряду підприємств в Україні та Росії. Що цікаво, всі вони є у власності або сфері впливу відомих українських та російських олігархів. Ось їх перелік з вказуванням прізвища тих, хто за цим стоїть.

  • ПАТ Металургійний комбінат «Азовсталь» м. Маріуполь – Група СКМ Ріната Ахметова та «Смарт-Груп» Вадима Новинського
  • ПАТ «Єнакіївській металургійний завод», м. Єнакієве – СКМ Ріната Ахметова
  • ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» м. Дніпро – пов’язують з Загідом Красновим
  • ТОВ «Корпорація КРТ» м. Львів – брати Богдан та Ярослав Дубневичі
  • ТОВ «Дружківський завод металевих виробів» м. Дружківка – пов’язаний з сім’єю екс-глави СБУ Валерія Малікова
  • ПАТ «Северсталь-метиз» м. Череповець (Росія) – Олексій Мордашов, людина Росії

Отже, ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» не є виробником продукції, що мала бути проставлена ДП «УПП УЗ».

А за українським законодавством держпідприємство має право закуповувати без проведення конкурсу лише у афілійованих фірм, тобто тих, які так чи інакше входять в їхню структуру.

НАБУ вважає, що ДП «УПП УЗ» та ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» станом на момент укладення спірного договору перебували під контролем Укрзалізниці, тому були афілійованими підприємствами. Але продукцію вони не виготовляли самостійно, а закуповували в інших.

Тому, в даному разі, ДП «УПП УЗ» є замовником – за законом України «Про здійснення державних закупівель», а, відтак, мала б проводити відкритий тендер.

З наведеного випливає, що ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» не був виробником товарів, а тому закупівля мала відбуватися з дотриманням процедури закупівлі за ЗУ «Про здійснення державних закупівель» та ЗУ «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності», тобто через тендер.

Виходячи з цього, 26 грудня 2016 року НАБУ подало позов до Господарського суду м. Києва про визнання недійсним цього договору поставки, мотивуючи недотриманням процедури закупівлі згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель», де зазначено, що до всіх замовників і закупівель товарів за умови, що вартість закупівлі перевищує послуг 200 тис. грн, а робіт 1,5 млн грн мають бути застосовані спеціальні процедури закупівлі, тобто вони мають проводитись на альтернативній тендерній основі.

26 квітня 2017 року суддя Сташків Р.Б. прийняв рішення, яким НАБУ у задоволенні позову відмовлено. Справа пішла в апеляцію.

20 червня колегія суддів Київського апеляційного господарського суду у складі головуючого Яковлєва М.Л., суддів Чорної Л.В. та Разіної Т.І. своєю постановою залишили рішення суду першої інстанції без змін.

Проте, 8 серпня Вищий Господарський суд України своєю постановою задовольнив касаційну скаргу НАБУ: скасував рішення першої та апеляційної інстанції й відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції, а саме Господарського суду міста Києва. Головуючий суддя С. Самусенко, Судді С. Владимиренко та А. Демидова.

Чи може вплинути на ситуацію позов «Корпорації КРТ» братів Дубневичів? З одного боку, він може затягнути повторний розгляд позову НАБУ, а з іншого – у разі, якщо суд не врахує аргументів позову Дубневичів, зникне істотна перешкода визнати схему незаконною.

Аби зрозуміти, скільки можна «заробити» на таких закупівлях, наведемо приклад, як кажуть, «з останнього»:

Нещодавно дилери «Корпорації КРТ» на поставках на суму 56 млн «нагріли« 12 млн, тобто практично 30%. В даному ж випадку, виходячи з логіки цієї закупівлі, її учасники заробили, як мінімум, 50 млн грн.

Також, як стало відомо нещодавно, у цьому ж розслідуванні НАБУ, детективи змушені вдатися до таємних допитів, оскільки існує реальна загроза життю і здоров’ю свідків.

Нагадаємо, НАБУ заарештувала чиновників УЗ у цій справі. 22 та 23 березня суд за поданням детективів НАБУ обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном до 18 травня щодо головного інженера відокремленого підрозділу «Дирекція з будівництва Бескидського тунелю» ДТГО «Львівська залізниця» та начальника відділу шпальної продукції філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця». Обидві ухвали стосуються зловживання службовим становищем та розтрат в особливо великих розмірах.

Аналітична група ІА ZIK

Читайте також: Детективи НАБУ бояться за життя свідків у справі, де фігурує «Корпорація КРТ» Дубневичів

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 05:44:25