середа, 18 жовтня, 2017, 23:59 Політика
Депутати відкинули співоплату за медичні послуги, – Супрун

Парламент затвердив, що витрати на медичні послуги або будуть повністю компенсуватись державою, або взагалі не будуть покриватись. Такого поняття, як співоплата, яке пропонували в медичній реформі, не буде діяти взагалі.

Про це розповіла виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, – передає 24.

Одна з великих змін в законопроекті стосується співоплати за медичні послуги. За словами очільниці відомства, витрати на медичні послуги будуть на 100 % покриті, або взагалі не фінансуватимуться.

«Є витрати, які не покриватимуться. Наприклад, естетична медицина, або стоматологія, які не є невідкладними», – зазначила Уляна Супрун.

Глава Мінохорони додала, що відомство наполягало на тому, щоб залишити пункт про співоплату в документі, щоб пацієнти мали хоч часткову допомогу від держави. Окрім цього, Уляна Супрун пропонувала, щоб первинна ланка, паліативна допомога та екстрена медична допомога завжди були повністю профінансовані. Це депутати залишили в законопроекті. Також додали, що пологи, допомога дітям до 16 років та реабілітація будуть завжди покритими.

Міністерство охорони здоров’я спільно з Кабінетом Міністрів кожного року встановлюватимуть тарифи на інші медичні послуги.

«Кожного року ми будемо визначати, які послуги будуть безкоштовними. Ми маємо також додаткові програми, які допомагають покрити ті витрати, є державні закупівлі ліків та програма «Доступні ліки», маємо специфічні програми», – розповіла Уляна Супрун.

Окрім цього, уряд надасть субсидії тим пацієнтам, які не в змозі оплатити своє лікування.

Читайте також: Один із законопроектів медреформи може стати смертю для мажоритарників

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:38:38