вівторок, 17 жовтня, 2017, 14:56 Політика
Вимоги мітингувальників не є такими нагальними, як медична реформа, – експерт

У медичній реформі ще справді є над чим працювати. Тому вся увага народних депутатів сьогодні мала бути зосередженою саме на цьому законопроекті.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт Олександр Антонюк.  

«Якщо ми говоримо про законодавство, яке вирішуватиме долі мільйонів українців, то воно справді має бути прогресивним і в межах Конституції. Те, що відбулося сьогодні, це не більше і не менше, ніж політична акція. Є велика частина населення, яка відчуває протестні настрої, але навіть з боку опозиційних сил є певна конкуренція в тому, хто їх очолить», – вважає Олександр Антонюк.

На його думку, наприклад, зміна виборчого законодавства, яка є однією з вимог тих, хто сьогодні зібрався на мітингу, точно не є першою і найголовнішою вимогою мільйонів громадян.

«Хоча очевидно, що потрібно повертатися до виборчого кодексу. Ключовим є не тільки виборче законодавство, а, все-таки, передбачення можливості явки нардепів у Верховну Раду. Будь-яка політична система не вирішує якості роботи тих, хто прийде до парламенту, вона має вирішувати формування скликання Ради стосовно електоральних уподобань. А все ж таки явка тут є однією з ключових проблем», – пояснює політичний експерт.

Натомість антикорупційний суд, за його словами, є вимогою окремого крила представників політичних кіл.

«Обмеження депутатської недоторканості теж є своєрідним політичним трендом. Очевидно, що це питання також потрібно вирішувати, але воно сьогодні є не таким нагальним, як медична реформа. Там є ще над чим працювати, тому мені здається, що вся гострота уваги політиків мала б бути зосередженою саме на цьому законі», – каже Антонюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 07:55:59