вівторок, 17 жовтня, 2017, 15:50 Політика
Те, що хочуть проголосувати у ВР, є лише декларацією медичної реформи, – Черненко
vivrealisbonne.com
vivrealisbonne.com

Законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (реєстраційний № 6327) насправді ще більше потребуватиме перегляду документів, аби можна було розпочинати впровадження медичної реформи. Адже для охорони здоров’я рішень проект закону і не пропонує.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказала головний експерт медичної групи Реанімаційного пакету Зоряна Черненко.

«Депутати абсолютно не розбираються у тому, що в селі на дві чи шість тисяч населення було раніше і те, що на 700 мешканців є сьогодні. Адже, як і раніше там були саме ФАПи, а максимум – якась амбулаторія. І там ніколи не було ліжок, лікарень чи чогось іншого. Це одна із ключових помилок, яка дає можливість маніпулювати та заплутувати людей», – розповів Черненко.

Вона вважає, що у законопроекті пропонуються дуже абстрактні поняття.

«Швидше, це є декларація медичної реформи, яка ще більше потребуватиме розробки документів для того, щоб ми взагалі почали робити певні кроки. Звичайно, що це є непогано, але це все Міністерство могло вже давно впроваджувати і  насправді відбувається затягування змін. Адже політики заявами та політичними лозунгами заробляють бонуси в «політичній картинці». А для охорони здоров’я рішень як не було, так насправді законопроект і не пропонує», – прокоментувала вона.

Вона додала: «Також цей законопроект суперечить тому, що заявлено урядом  Гройсманом і віце-президентом  Зубком про децентралізацію. Є просто дві нестиковані політики, які йдуть на противагу уряду – це децентралізація і те, що закладається медичною реформою». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:56:32